fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Borys Budka: Premier Morawiecki mówił o zdradzie Polski. Zrobiło tak 20 posłów PiS

Borys Budka
Borys Budka
PAP/Rafał Guz
Czarzasty niepotrzebne nie wytrzymał presji, niepotrzebnie poszedł poza plecami innych partnerów opozycji do Dworczyka, niepotrzebnie negocjował z ludźmi, którzy na co dzień kłamią - uważa lider PO Borys Budka.

W środę Sejm przegłosował ustawę o ratyfikacji tzw. unijnego Funduszu Odbudowy. Projekt poparły PiS, Lewica, PSL i Polska 2050, przeciw były Solidarna Polska i Konfederacja, Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu. Ustawą zajmie się Senat.

Czytaj także: 

Sondaż: Tracą partie, które nie poparły Funduszu Odbudowy

Zandberg: Były bajki, że Kaczyński rzuci zabawkami i zniknie

- Nie mam wrogów po stronie opozycji. Ale gdyby pan Czarzasty przyjął taką strategię, jak ja przyjąłem w Rzeszowie, gdzie wyłoniliśmy wspólnego kandydata, gdzie opozycja mówiła jednym głosem, bylibyśmy dużo dalej. Niepotrzebne nie wytrzymał presji, niepotrzebnie poszedł poza plecami innych partnerów opozycji do Dworczyka, niepotrzebnie negocjował z ludźmi, którzy na co dzień kłamią - ocenił stanowisko Lewicy lider PO Borys Budka.

W rozmowie z Polsat News wskazał, że w zeszłym roku europosłowie PiS głosowali przeciw, gdy ważyły się losy funduszu. - Beata Szydło głosowała przeciw, Joachim Brudziński się wstrzymał, wiceprezesi PiS, nikt z europosłów z PiS-u nie głosował za pieniędzmi dla Polski. Wówczas wywalczyliśmy nowy fundusz. Zawsze będziemy popierać pieniądze dla kraju, ale muszą być wydawane uczciwie i bezpiecznie - powiedział.

Budka dodał także, że głosowanie nad Funduszem Odbudowy pokazało, że premier nie miał większości. - Premier Morawiecki powiedział, że ktoś, kto zagłosuje przeciw, zdradzi polski interes narodowy. Nikt z posłów Koalicji Obywatelskiej nie zagłosował przeciw. Zrobił to jego minister Zbigniew Ziobro, zrobił to jego minister Michał Wójcik, zrobiło to 20 posłów PiS. Tylko 211 posłów PiS-u poparło premiera, to premier mniejszościowy - skomentował.

- Gdyby opozycja zachowała jeden front, można było zmusić Morawieckiego, by w ustawie, przy ponownym głosowaniu, zabezpieczyć te środki choćby tak, jak chce tego 99 proc. wyborców opozycji, by były one wydatkowane przy współudziale samorządów - dodał.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA