fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

KOREA EXPO 2017

Rozwiń swój biznes z partnerami z Korei

Fotolia
Już po raz kolejny w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki pojawia się okazja do poznania wielu produktów koreańskich oferowanych polskim odbiorcom. Relacje biznesowe między obydwoma krajami od wielu lat są bardzo ożywione.

Podczas tegorocznej wystawy swoje produkty przedstawi 67 czołowych koreańskich przedsiębiorstw z takich branż, jak IT, technologie wirtualnej rzeczywistości, roboty, maszyny dla przemysłu, urządzenia medyczne, wyroby farmaceutyczne, kosmetyki czy dobra konsumpcyjne.

W ostatnich latach współpraca polsko-koreańska obejmowała głównie budowę obiektów produkcyjnych, kładzenie kabli światłowodowych i transmisyjnych sieci podkładowych czy budowę elektrowni zasilanej z przetwarzania odpadów. Podczas zbliżającej się wystawy oferta produktów skierowana będzie bezpośrednio do konsumenta. Wyroby takie jak artykuły kosmetyczne (beauty therapy) oraz produkty do makijażu prezentują nie tylko znakomity poziom innowacyjności wytwarzania, ale także produkowane są z bogatych zasobów flory koreańskiej i stały się obecnie światowym trendem w swojej dziedzinie.

Szanse dla obu krajów

Sung-joo Choi, Ambasador Republiki Korei w Polsce

- Jeśli chcemy trwale umacniać dwustronne stosunki gospodarcze, wymianę handlową oraz działalność inwestycyjną, zwracam się do przedsiębiorców biorących udział w Expo, aby zwracali szczególną uwagę na nawiązywanie współpracy przynoszącej wzajemne korzyści, np. przekazywanie technologii, tworzenie nowych miejsc pracy itp. Idąc dalej, pragnę wyrazić nadzieję, że nasze kraje poszerzą obszary współpracy w zakresie przemysłów przyszłości, nie tylko w sferze innowacyjności i badań naukowych, ale również IT i zielonej energii - komentuje Sung-joo Choi, ambasador Republiki Korei w Polsce. Jego zdaniem Korea EXPO 2017 istotnie przyczyni się do postawienia dalszych kroków w rozwoju relacji strategicznego partnerstwa Polski i Korei.

Liczą się wartości

Jong Seob Lee, Dyrektor KOTRA, Koreańska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji

– Podczas Korea Expo 2017 poznają państwo przyjazną i swojską Koreę - zachęca Jong Seob Lee, dyrektor KOTRA, instytucji zajmującej się promowaniem polsko-koreańskiej współpracy ekonomicznej. – Jesteśmy obecni nie tylko w obszarze bardzo zaawansowanych innowacyjnych wrażeń i doświadczeń VR oferowanych przez Samsung, ale także w dziedzinie produktów konsumenckich, takich jak koreańskie kosmetyki. Nawet urządzenia medyczne stają się przenośne i inteligentne, gotowe do przeniknięcia do codziennego życia – przekonuje.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA