fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Putin wie jak odbudować globalną gospodarkę

AFP
Uwolnienie świata od wszelkich sankcji to zdaniem prezydenta Rosji recepta na szybką odbudowę gospodarki świata.

„Oczyszczenie świata od wszystkich sankcji, pozwoli odbudować gospodarkę". Taką opinię rosyjski prezydent wygłosił na 75 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ we wtorek. Zdaniem Władimira Putina zniesienie „bezprawnych ograniczeń" mogłoby być również dobrą pomocą w procesie zmniejszaniu bezrobocia, podkreśla portal Lenta.

Putin zwrócił uwagę na szacunki ekspertów, zgodnie z którymi całkowita lub częściowa redukcja zatrudnienia na świecie w II kwartale 2020 roku jest równoznaczna z utratą 400 mln miejsc pracy.

„Trzeba zrobić wszystko, aby takie bezrobocie nie zagościło na stałe; aby ludzie mogli wrócić do pracy, mogli utrzymać swoje rodziny i nie znaleźli się w uścisku biedy, bez życiowych perspektyw" - powiedział rosyjski prezydent. Jego zdaniem współczesna polityka powinna tworzyć warunki dla handlu, wspólnych projektów i uczciwej konkurencji. Nie powinna wiązać rąk biznesu i inicjatywy biznesowej.

W tym tygodniu rosyjskie władze podały, że liczba obywateli żyjących poza granicą ubóstwa w Rosji przekroczyła 20 mln. Rekordowe jest też bezrobocie. W ciągu roku zwiększyło się o 40,6 proc. do 4,75 mln ludzi, a na koniec roku stopa bezrobocia sięgnie 13,3 proc. co oznacza jej podwojenie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA