fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW podąża za Europą

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Notowania w Europie rozpoczęły się od sporych spadków.

Na początku poniedziałkowej sesji indeks blue chips spadał o 0,1 proc, tyle samo zniżkował szeroki WIG. Indeks grupujący najmniejsze spółki- sWIG80 spadał o 0,07 proc. Najlepiej radził sobie indeks średniaków, który był nad kreską o 0,2 proc.

Gorzej wygląda sytuacja na Zachodnich parkietach. Niemiecki DAX na początku notowań traci 0,76 proc. natomiast francuski CAC40 zniżkuje o 0,7 proc.

W gronie największych spółek najwięcej zyskiwały papiery Tauronu (+1,33 proc.) i LPP (+ 1,2 proc.). Na drugim biegunie znalazły się papiery BZ WBK (-1,33 proc.) oraz Synthosu (-1,26 proc.).

W tym tygodniu oczy inwestorów skierowane będą na posiedzenie amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Inwestorzy spodziewają się, że w środę o godz. 20 padnie zapowiedz pierwszej od 2006 r. podwyżki stóp procentowych.

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w naszej gospodarce w lipcu spadł o 0,6 punktu w stosunku do notowań z poprzedniego miesiąca i miał wartość 158,1 pkt.

O godz. 10 inwestorzy poznają dane o podaży pieniądza w ujęciu M3 w Strefie Euro za czerwiec oraz odczyty Indeksu instytutu, Ifo w Niemczech za lipiec, który pokazuje nastroje niemieckich przedsiębiorstw. O godz. 14,30 napłyną dane zza oceanu dotyczące zamówień na dobra trwałe w USA za czerwiec.

Poniedziałek na rynku walutowym nie przyniósł dużych zmian. Euro jest wyceniane na 4,15 zł a dolar kosztuje 3,76 zł.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA