fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze Europejskie

Fasadowa wiedza o funduszach UE

Bloomberg
Ponad 80 proc. Polaków jest zadowolonych z efektów wykorzystania pieniędzy europejskich. Jednak znajomość ich źródeł i programów jest nikła.

Bruksela interesuje się nie tylko tym, co robią i zamierzają rządy państw członkowskich UE, ale także tym, co myślą europejscy obywatele o pieniądzach płynących do ich państw. Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Komunikacji DG COMM zleciła w kilkunastu krajach UE badanie, w którym pytano m.in. o źródła wiedzy o funduszach UE, znajomość programów i funduszy europejskich, obszary finansowania i tzw. plan Junckera. Polska znalazła się w grupie badanych krajów. Dlaczego padło m.in. na nas? – To dość oczywiste. Polskę wybrano, gdyż jest największym beneficjentem pomocy z polityki spójności oraz największym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej – wyjaśnia Witold Naturski z przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Ogólnie pozytywnie

W Polsce raport badawczy zatytułowano „Jak Unia Europejska inwestuje w Polsce – znajomość funduszy oraz korzyści i bariery w ich pozyskiwaniu". Badanie zrealizowała agencja SW Research 19–23 stycznia br. z...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA