fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Bitcoin po raz pierwszy powyżej 64 tys. dolarów

Bitcoin
Shutterstock
Zaplanowany na dzisiaj debiut kryptowalutowej giełdy Coinbase Global, podobnie jak coraz większa akceptacja instytucjonalna bitcoina, dodał skrzydeł tej najważniejszej walucie cyfrowej świata.

Kurs bitcoina podczas handlu w Azji podskoczył nawet do 64,207 tys. dolarów. Wycena Coinbase Global debiutującej na Nasdaq, wcześniej na podstawie notowań na prywatnym rynku tej giełdy szacowana na 90 miliardów dolarów, teraz zbliżyła się do 100 mld dolarów.

„Debiut Coinbase będzie symbolizował pierwsze oficjalne połączenie tradycyjnej finansowej platformy i alternatywnej cyfrowej ścieżki”, napisał Ipek Ozkardeskaya, starszy analityk Swissquote, cytowany przez Bloomberga.

Podkreślił, że udany debiut Coinbase powinno się interpretować jako wsparcie tradycyjnych inwestorów dla walut cyfrowych.

Wielu analityków spodziewa się kontynuacji rajdu bitcoina.

„Najniższa od października 30-dniowa zmienność wskazuje, że bitcoin dojrzał do opuszczenia klatki i kontynuacji rynku byka na drodze do następnego skoku o 10 tys. dolarów” - twierdzi Mike McGlone, strateg Bloomberg Intelligence.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA