fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

USA: Lipcowa obniżka stóp niemal pewna

Bloomberg
Jerome Powell, prezes USAu, zasugerował, że Fed będzie ciął stopy procentowe. Rynek oczekuje, że do obniżki stóp o 25 pb. dojdzie już na posiedzeniu Komitetu Otwartego Rynku zaplanowanym na 31 lipca.

- W komunikacie po naszym czerwcowym spotkaniu zaznaczyliśmy, że w świetle zwiększonej niepewności dotyczącej perspektyw gospodarczych i wytłumionej presji inflacyjnej powinniśmy ściśle monitorować implikacje związane z nadchodzącymi informacjami dotyczącymi perspektyw gospodarczych i odpowiednio działać, by podtrzymać ekspansję gospodarczą. Wielu członków Komitetu Otwartego Rynku uznało, że wzrosły argumenty za bardziej akomodatywną polityką pieniężną. Od tej pory, na podstawie spływających danych oraz innych zdarzeń, wydaje się, że niepewność dotycząca napięć handlowych oraz obawy, co do siły gospodarki globalnej wciąż ciążą amerykańskim perspektywom gospodarczym - stwierdził Powell w oświadczeniu przygotowanym na wystąpienie przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Dodał, że inwestycje biznesowe w USA znacząco zwolniły, a drugi kwartał mógł przynieść spadek produkcji przemysłowej oraz inwestycji w budownictwie.

Oświadczenie Powella zostało opublikowane na ponad godzinę przed jego wystąpieniem w Kongresie i spotkało się z pozytywną reakcją inwestorów. Dolar słabł o 0,4 proc. wobec euro i 0,5 proc. w stosunku do złotego. Za 1 dolara płacono późnym popołudniem 3,79 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA