fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Bioton traci dystrybucję w Chinach

AdobeStock
Bioton, spółka zajmującą się produkcją insuliny, stracił dystrybutora swoich leków na Chiny. W komunikacie poinformowano, że Harbin Gloria Pharmaceuticals wypowiedział umowę dostawy i dystrybucji z września 2015 r. Kurs Biotonu spada o ponad 8 proc.

Umowa dotyczyła dostawy oraz dystrybucji produktów insuliny Bioton na rynku chińskim. Przyczyną wypowiedzenia mają być zmiany na chińskim rynku farmaceutycznym. Według Harbin Gloria Pharmaceuticals skutkuje to wystąpieniem siły wyższej. Firma nie jest również w stanie zrealizować uzgodnionych w umowie prognoz sprzedaży, w tym minimalnej ilości zamówień. Umowa ulegnie ona automatycznemu rozwiązaniu po upływie sześciu miesięcy od dnia wystosowania ww. wypowiedzenia.

„Zarząd spółki wskazuje, iż od dłuższego czasu były problemy z realizacją umowy przez Harbin Gloria Pharmaceuticals, skutkujące brakiem realizacji minimalnych wartości zamówień przewidzianych umową, co miało odzwierciedlenie w sprawozdaniach finansowych spółki i grupy kapitałowej w 2018 r. oraz będzie miało implikacje na wyniki w roku 2019. Spółka będzie analizowała kwestie prawne wypowiedzenia w celu podjęcia dalszych kroków” – czytamy w komunikacie.

Wartość walorów Biotonu wynosi obecnie 4,26 zł, a kapitalizacja ponad 365 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA