fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Drugi dzień próbnych matur. Pytanie o maseczki na matematyce

Matura próbna z matematyki
Matura próbna z matematyki
AdobeStock
Trwają próbne egzaminy maturalne. Dziś młodzież zmierzyła się z egzaminem z matematyki.

Autorzy arkuszy zadali pytanie nawiązujące do pandemii koronawirusa - zauważa onet.

W związku z sytuacją epidemiczną rozpoczynające się w środę próbne egzaminy maturalne przeprowadzone będą w reżimie sanitarnym, zgodnie ze specjalnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wytyczne są zbliżone do tych, które obowiązywały w ubiegłym roku podczas egzaminów maturalnych. Okazało się też, że do obecnej sytuacji postanowili nawiązać autorzy arkuszy maturalnych.

Pytanie brzmiało:

Medyczna maseczka ochronna wielokrotnego użytku z wymiennymi filtrami wskutek podwyżki zdrożała o 40 proc. i kosztuje obecnie 106,40 zł. Cena maseczki przed podwyżką była równa

A. 63,84 zł

B. 65,40 zł

C. 76,00 zł

D. 66,40 zł.

Poprawna odpowiedź to oczywiście C: 76,00.

Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, "bez objawów chorobowych kompatybilnych z objawami COVID-19". Zasada ta obowiązuje zdających, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Na egzamin nie może przyjść nikt, kto przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych, albo kto jest na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi maseczką ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje w całej szkole z wyjątkiem sal, gdzie odbywa się egzamin próbny, po zajęciu miejsc przez uczniów.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA