fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Premier Izraela zaproszony przez księcia do Bahrajnu

Beniamin Netanjahu
AFP
Następca tronu Bahrajnu, Salman ibn Hamad ibn Isa Al Chalifa, zaprosił do swojego kraju premiera Izraela Beniamina Netanjahu - wynika ze słów samego Netanjahu. Premier Izraela zapowiedział, że "wkrótce" odwiedzi Bahrajn.

Bahrajn, podobnie jak ZEA, niedawno znormalizował relacje dyplomatyczne z Izraelem nawiązując z nim normalne stosunki w ramach porozumienia wypracowanego przez USA.

Stany Zjednoczone doprowadzając do normalizacji sunnickich krajów Bliskiego Wschodu z Izraelem chcą stworzyć w tym regionie szerszą koalicję wymierzoną w Iran.

Normalizacja relacji przez kraje arabskie z Izraelem wywołało niezadowolenie Palestyńczyków.

- Obaj jesteśmy podekscytowani przynosząc owoce pokoju dla naszych narodów i krajów w tak krótkim czasie. Dlatego zaprosił mnie (następca tronu Bahrajnu - red.) do złożenia formalnej wizyty w Bahrajnie i będę szczęśliwy mogąc to zrobić - oświadczył premier Izraela po rozmowie telefonicznej z Salmanem ibn Hamadem ibn Isą Al Chalifą.

Pierwsza wizyta oficjalna z Bahrajnu odwiedziła Izrael w ubiegłą środę.

Dzień wcześniej izraelskie media podały, że Netanjahu potajemnie odwiedził Arabię Saudyjską, gdzie miał spotkać się z następcą tronu. Jednak szef MSZ Arabii Saudyjskiej zaprzeczył tym doniesieniom.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA