fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Liderka Liberalnych Demokratów nie weszła do Izby Gmin

AFP
Jo Swinson, liderka Liberalnych Demokratów, którzy - jak wskazują prognozy dotyczące wyników wyborów z 12 grudnia - zdobyli ok. 13 mandatów w nowej Izbie Gmin, nie weszła do parlamentu.

Swinson straciła mandat w okręgu East Dunbartonshire przegrywając z Amy Callaghan ze Szkockiej Partii Narodowej zaledwie 149 głosami.

- Te wyniki przyniosą strach i przerażenie - mówiła łamiącym się głosem po ogłoszeniu wyników w jej okręgu Swinson. Liderka Liberalnych Demokratów dodała, że - jej zdaniem - "ludzie wciąż szukają nadziei".

- Nadal wierzę, że jako kraj możemy być ciepli i otwarci, a pracując razem z naszymi najbliższymi sąsiadami możemy osiągnąć wiele więcej - podkreśliła.

Dla Swinson to druga w ciągu ostatnich czterech lat porażka wyborcza w tym okręgu - mandat w East Dunbartonshire straciła również w 2015 roku, ale ponownie zdobyła go w wyborach z 2017 roku.

Na czele Liberalnych Demokratów Swinson stoi od lipca 2019 roku.

Liberalni Demokraci jednoznacznie deklarowali w kampanii wyborczej, że chcieliby doprowadzić do wycofania się kraju z brexitu.W ostatniej fazie kampanii wyborczej partia złagodziła jednak swoje stanowisko i zaczęła skłaniać się do poparcia drugiego referendum ws. brexitu.

Sondaż exit poll, opublikowany po zamknięciu lokali wyborczych na Wyspach, wskazuje, że Liberalni Demokraci zdobyli 13 mandatów.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA