fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Nowy lider Izby Gmin każe pisać "wielmożny panie"

AFP
Nowy lider brytyjskiej Izby Gmin, Jacob Rees-Mogg, w notatce do pracowników swojego biura zaleca unikanie słów "bardzo" (ang. very), "mam nadzieję" (ang. hopefully) i "uzyskać" (ang. got).

Rees-Mogg, czołowy zwolennik brexitu, który został wybrany przez Borisa Johnsona na nowego lidera Izby Gmin jest określany mianem "honorowego członka XVIII wieku" ze względu na używany przez niego język, a także skrajnie konserwatywne poglądy.

ITV News dotarło do notatki skierowanej do pracowników biura Rees-Mogga. W notatce czytamy m.in. że Rees-Mogg zaleca pracownikom swojego biura zwracać się do mężczyzn archaicznym określeniem "wielmożny panie" (ang. esquire).

Pracownicy biura mają również stosować imperialne jednostki miar i wag (cale, uncje, etc.), stawiać podwójną spację po kropkach i używać skrótu Esq. (od Esquire) przed nazwiskami osób, które nie pochodzą z arystokracji, w oficjalnych pismach.

Przedstawiciele biura Rees-Mogga podkreślają, że lista powstała kilka lat temu, a obecnie została przekazana nowym pracownikom, po tym jak Johnson wybrał Rees-Mogga na nowego lidera Izby Gmin.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA