fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Cinkciarz.pl wygrywa z MasterCard. Kłótnia o znak graficzny

Cinkciarz.pl odparła sprzeciwy MasterCard blokujące rejestrację znaków towarowych spółki Cinkciarz.pl. W samej Europie w pierwszej instancji Cinkciarz.pl wygrał każde z 12 postępowań, w których już zapadło orzeczenie.

MasterCard nie zgadza się na to, żeby w znakach słowno-graficznych należących do spółki Cinkciarz.pl zawarty był element nachodzących na siebie kółek. Spółka argumentuje, że są łudząco podobne do serii wcześniejszych znaków MasterCard zarejestrowanych dla identycznych lub podobnych towarów i usług.

- Tylko w Europie, MasterCard złożył sprzeciwy wobec 13 zgłoszeń rejestracji znaków słowno-graficznych Cinkciarz.pl. Dotychczas Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante w Hiszpanii, który prowadzi te postępowania, wydał 12 korzystnych dla Cinkciarz.pl decyzji, oddalając sprzeciwy MasterCard - mówi profesor Ewa Skrzydło-Tefelska z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak w Warszawie, pełnomocnik Cinkciarz.pl.

Jedno postępowanie zostało chwilowo zawieszone. Pozostałe decyzje nie są jeszcze prawomocne. MasterCard może złożyć odwołanie w terminie dwóch miesięcy od ich wydania.

MasterCard blokuje rejestracje znaku polskiej firmy także w Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Kolejne postępowania prowadzone są również w Hong Kongu, Brazylii, Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- Jesteśmy pewni swoich racji i będziemy ich bronić - mówi Marcin Pióro, CEO Cinkciarz.pl, spółki z grupy Conotoxia Holding.

W odpowiedzi na działania MasterCard firma Cinkciarz.pl złożyła dwa wnioski o unieważnienie znaków MasterCard ze względu na brak ich zdolności odróżniającej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA