fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zgoda związków na redukcje w Siemensie

Bloomberg
Siemens doszedł do wstępnego porozumienia ze związkami zawodowymi o planie zmniejszenia zatrudnienia i restrukturyzacji 2 działów mających problemy w Niemczech

Największa w Niemczech grupa przemysłowa chce osiągnąć kilkaset milionów euro oszczędności w programie podjętym po dużym spadku popytu i po przestawianiu się na odnawiane źródła energii. Siemens chce zlikwidować 6900 miejsc pracy na świecie, głownie w działach prądu i gazu (PG) i automatyki (PI&D). Ok. 3400 miejsc pracy ma zniknąć w Niemczech.

Konkretne elementy porozumienia będą teraz negocjowane w najbliższych miesiącach. Kierownictwo stara się doprowadzić do dobrowolnych zwolnień za odprawą, ale nie wyklucza wręczania wypowiedzeń.

Dział PG kiedyś kwitnący dzięki dostawom generatorów do produkcji elektryczności zatrudnia obecnie bez pionu serwisowego ok. 30 tys. ludzi, z tego 12 tys. w Niemczech. Likwidacja etatów będzie niezależna od okresowych przerw w produkcji zakładów działu PG na świecie. W maju lub w czerwcu nastąpi tygodniowa przerwa dotycząca 30 tys. pracowników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA