fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Marka Kanye’ego Westa otrzyma do 5 mln dolarów wsparcia rządu

Kanye West podczas spotkania z Donaldem Trumpem w 2016 roku
AFP
Należąca do znanego rapera marka modowa Yeezy dostała duże wsparcie od amerykańskiego rządu, które ma jej pomóc uratować miejsca pracy i wyjść z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Założona przez Kanye’ego Westa sieć odzieżowo-obuwnicza Yeezy może skorzystać z rządkowego wsparcia w wysokości od 2 mln dol. do 5 mln dol. Środki są przekazane w formie pożyczek, które mogą zostać umorzone, jeśli firma wykorzysta większość środków na wynagrodzenia dla pracowników i inne ustalone wcześniej koszty. Pieniądze mają pomóc Yeezy zachować 106 miejsc pracy, które były zagrożone przez kryzys - donosi Bloomberg.

Pożyczki przekazywane są małym firmom w USA w ramach rządowego programu pomocowego Paycheck Protection Program, za który odpowiada Federalna Agencja ds. Małych Przedsiębiorstw (SBA). Agencja podała w poniedziałek, że udzieliła już blisko 4,9 milionów pożyczek amerykańskim firmom, które mocno ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa.

Marka Yeezy znana jest przede wszystkim ze swoich butów sportowych projektowanych przez rapera, które sprzedaje we współpracy z siecią Adidas. Pod koniec czerwca Kanye West nawiązał także współpracę z marką Gap, która ma mu pomóc w sprzedaży autorskiej odzieży na znacznie większą skalę. Nowa linia Yeezy-Gap będzie oferować młodzieżowe ubrania rapera w bardziej przystępnych cenach niż dotychczas.

W ubiegłym roku Bank of America wycenił biznes muzyka na blisko 3 mld dol. Było to jednak przed pandemią koronawirusa, która uderzyła w wyniki sprzedażowe Yeezy.

O raperze stało się również głośno parę dni temu, gdy ogłosił na swoim koncie na Twitterze, że zamierza wystartować w zbliżających się wyborach prezydenckich w USA. Poparcie dla Westa zadeklarował momentalnie miliarder Elon Musk, właściciel Tesli i SpaceX. Wcześniej raper długo opowiadał się jako zwolennik obecnego prezydenta Donalda Trumpa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA