fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Malezja ograniczy dostęp do medycznych rękawiczek na całym świecie?

AFP
Środki ostrożności podjęte przez malezyjski rząd mogą odbić się negatywnie na dostępności jednorazowych rękawiczek niezbędnych teraz na całym świecie.

Malezja to światowe centrum produkcji gumowych rękawiczek. Podobnie jak w wielu innych państwach, malezyjski rząd wdrożył ostre środki bezpieczeństwa w celu walki z epidemią koronawirusa. W związku z ogólnokrajową kwarantanną większość firm została zamknięta, z wyjątkiem tych najbardziej niezbędnych. Niestety, okazuje się, że są problemy.

Malezyjskie stowarzyszenie producentów rękawiczek gumowych poinformowało, jak donosi agencja DPA, że jego członkowie z powodu środków ostrożności wdrożonych w Malezji wykorzystują obecnie połowę swoich zwykłych możliwości produkcyjnych. Według stowarzyszenia producentów prowadzi to „do braku rękawiczek na całym świecie”. Producenci zwrócili się do rządu Malezji z prośbą, by ten umożliwił im wykorzystywanie całych mocy produkcyjnych „byśmy mogli pokryć zapotrzebowanie na rękawiczki gumowe na całym świecie”.

Według stowarzyszenia producentów zapotrzebowanie na gumowe rękawiczki wzrośnie w 2020 roku do 345 mln sztuk (z 298 mln w 2019). Malezyjskie firmy zaspokajają do 65 procent światowego zapotrzebowania na rękawiczki.

Malezyjscy producenci już teraz obiecali dostarczyć 19 mln sztuk rządowi Malezji w celu wsparcia walki epidemią. W Malezji potwierdzono już ponad 1500 przypadków zakażenia i 14 przypadków śmiertelnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA