Badania: post przerywany skuteczny w utracie wagi u pacjentów z cukrzycą

Osoby cierpiące na choroby metaboliczne szybciej schudną stosując post przerywany – wynika z badań amerykańskich naukowców.

Punkty pomocy dla diabetyków z Ukrainy

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków uruchamia docelowo około 100 punktów pomocy dla Ukraińców z cukrzycą, którzy opuścili kraj w związku z wojną.

Ukraińcy inaczej mierzą cukier

Eksperci zwracają uwagę na to, że na Ukrainie stężenie cukru we krwi oznacza się w innych jednostkach niż w Polsce.

Refundacja dwóch nowych rodzajów leków na cukrzycę dzięki kontroli NIK

Diabetycy mają dostęp do innowacyjnego leczenia: dwa rodzaje leków na cukrzycę zostały objęte refundacją. Stało się to mi. in. dzięki kontroli NIK.

Opłata cukrowa ma pozytywnie zmienić nawyki konsumentów

Temat zdrowego odżywiania, a w tym kontekście także zmniejszenia konsumpcji cukru i walki z cukrzycą, dotyczy nas wszystkich. Jest to szczególnie ważne w ostatnim okresie mniejszej aktywności fizycznej.

Nowoczesne monitorowanie glikemii i telemedycyna to odpowiedź na potrzeby pacjenta, diabetologa i systemu

Nowoczesne metody monitorowania glikemii oraz rozwiązania z zakresu telemedycyny stanowią przełom w codziennej opiece nad osobami z cukrzycą. To nie tylko rozwiązania poprawiające komfort życia chorego, w każdym wieku, ale przede wszystkim – droga do poprawy współpracy pacjenta i lekarza, do bardziej świadomym codziennych decyzji i wreszcie do redukcji rozwoju powikłań cukrzycy. Przynoszą one korzyści zarówno dla pacjenta, lekarza, jak i systemu opieki zdrowotnej – wskazują wnioski z raportu „Rola nowoczesnych metod monitorowania glikemii i telemedycyny w indywidualizacji opieki nad pacjentem z cukrzycą”.

Cukrzyca znana była już starożytnym Egipcjanom

Zanim odkryto insulinę, chorych na cukrzycę próbowano leczyć opium, whisky z kawą, a także głodówkami.

Pandemia koronawirusa - trudne czasy dla diabetyków

Lockdown i mniej ruchu wśród Polaków może w przyszłości skutkować wysypem osób chorych na cukrzycę – twierdzą naukowcy.

Prof. Leszek Czupryniak: Dla osób z cukrzycą Covid nie musi być wyrokiem

Cukrzyca nie jest czynnikiem zwiększającym ryzyko zakażenia. Ale jeśli do niego dojdzie, przebieg może być ciężki – mówi prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych WUM.