- Muzeum Wojska Polskiego.

Otwarte non stop od g. 10 w sobotę do g. 20 w niedzielę. Monograficzna wystawa „Marszałkowi w hołdzie’” poświęcona Józefowi Piłsudskiemu, z pamiątkami nigdy niepokazywanymi. Równolegle wystawa „Dotknij Niepodległości”. Na dziedzińcu ogrzewany namiot z dokumentami i unikatową bronią. W niedzielę od g. 16 co dwie godziny kino Discovery Historia.

- Armaty na Nowym Świecie

. Od soboty wzdłuż Nowego Światu (od ronda de Gaulle’a do ul. Ordynackiej) będą ustawione kolejno: czołg Sherman, haubicoarmata MK.3, samochód pancerny Humber, haubicoarmata MK.2, Peronnel Carrier T-16, pojazd z powstania warszawskiego „Kubuś”, czołg TKS, armata z 1912 r, moździerz z 1918 r., haubica z 1917 r., armata MK I.

- Koncert i pokaz musztry.

Orkiestra reprezentacyjna WP, pl. Piłsudskiego, g. 11.20

- Defilada Niepodległości.

Ogród Saski g. 12 zbiórka grup rekonstrukcyjnych. Od g. 13 z pl. Piłsudskiego wyruszy ok. 350 żołnierzy w mundurach 19 formacji. Trasa: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, rondo de Gaulle’a.

- Śródmieście: XIX Bieg Niepodległości. Start g. 12, róg Nowego Światu i Ordynackiej. 2,5 tys uczestników przebiegnie 10 km do Pałacu w Wilanowie.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej

- Białołęka: X Bieg Niepodległości, start g. 12.45 ul. Chlubna 1.

- Targówek: start biegu g. 10 w parku Bródnowskim.

- Żoliborz: start biegu g. 9 w Forcie Sokolnickiego

- Praga-Północ, Targówek. Gra w biało-czerwone. Układanie z białych i czerwonych kartonów flagi o wymiarach 10 i 7 m. Początek happeningu sobota, g. 13 w parku Bródnowskim; niedziela pl. Wileński g. 10.? Żoliborz

- Msza za ojczyznę. Niedziela g. 10, kościół św. Stanisława Kostki.

- Kwiaty przy kamieniach. Niedziela g. 11 w Parku Żeromskiego złożenie wieńców. -

- Koncert Stana Borysa – w niedzielę o g. 16 w Forcie Sokolnickiego zaśpiewa poezje Norwida.

- Wilanów Widowisko „Krzyk Wolności”. Niedziela g. 19 parafia św. Anny przy ul. Kolegiackiej 1. Pieśni wolnościowe m.in. polskie, włoskie, francuskie, amerykańskie.

- Sulejówek. Muzeum Marszałka w dworku Milusin czynne sobota i niedziela g. 10 – 15. Msza g. 15, złożenie wieńców.