W pierwszej turze Andrzej Duda uzyskał 41,8 proc. poparcia. Na drugim miejscu w badaniu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,4 proc. Dwucyfrowe poparcie w badaniu exit poll, przeprowadzonym przez Ipsos dla  trzech stacji telewizyjnych, uzyskał jeszcze Szymon Hołownia, na którego zagłosowało 13,3 proc. wyborców.

Dowiedz się więcej: Wyniki wyborów: Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę. W drugiej zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim (exit poll)

Na dalszych miejscach znaleźli się Krzysztof Bosak z Konfederacji (7,4 proc.), kandydat Lewicy Robert Biedroń (2,9 proc.) i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6 proc.).

Poparcie dla pozostałych kandydatów nie przekroczyło jednego procenta. Stanisław Żółtek według exit poll uzyskał 0,3 proc. głosów. - To bardzo mało - skomentował swój sondażowy wynik. - Niespecjalnie mi się to podoba. Mam nadzieję, że oficjalny wynik będzie inny - ocenił na gorąco prezes PolEXIT-u. 

- Oczywiście zawsze mogło być inaczej i mogliśmy uzyskać wysoki wynik, ale rozmawiałem z ludźmi, żeby się nie wygłupiać, bo zaczynaliśmy od zera i zakładaliśmy, że nie zbierzemy podpisów, później, że nie zaistniejemy w ogóle, że sondaże i główne telewizje nas nie pokażą, a zrobiło się odwrotnie - mówił Żółtek, cytowany na stronie polsatnews.pl.

- Jakikolwiek by nie był wynik, to jest solidny sukces, który niesie nadzieję na przyszłość jeśli chodzi o organizacje wolnościową, która czy to samodzielnie, czy we współpracy z Konfederacją uzyska dobry wynik do parlamentu i od strony parlamentu będziemy zmieniać Polskę - stwierdził Stanisław Żółtek.