Debata zaplanowana była na najbliższy czwartek. Obaj kandydaci odpowiedzieliby na pytania dziennikarzy, wzajemne pytania i pytania od widzów. 

"Właśnie otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z Andrzejem Dudą przed II turą wyborów prezydenckich. Miałaby się odbyć w czwartek, 2 lipca, a zorganizować chcą ją wspólnie TVN, TVN24, Onet i WP. Ja stawiam sprawę jasno - chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie!" - zapowiedział na Twitterze Rafał Trzaskowski.

O udział Andrzeja Dudy w TVN24 zapytano rzecznika jego sztabu, Adama Bielana.

- Pan prezydent jest pierwszym prezydentem, który już dwukrotnie brał udział w debacie przed pierwszą turą, dotąd jego poprzednicy się nie zjawiali na takich debatach. Pamiętamy Bronisława Komorowskiego, który nie wziął udziału. Jest gotowy spotkać się na debacie. Akurat w czwartek mamy duże spotkanie w województwie lubuskim - odpowiedział.

Bielan dodał, że zaplanowana jest już debata organizowana przez telewizję publiczną. - Będziemy na debacie w Końskich, czekamy na Rafała Trzaskowskiego, w symbolicznym miejscu, o którym mówił Grzegorz Schetyna, że wyborów nie wygrywa się w Wilanowie, ulubionym pewnie miejscu dziennikarzy TVN, tylko właśnie w Końskich - dodał.