Inwestycja w Expandera jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Avivy w Polsce, zakładającej obecność w wielu kanałach sprzedaży ubezpieczeń i innych produktów finansowych. Aviva rozwija własną sieć agentów ubezpieczeniowych, kanał direct (sprzedaży przez telefon i Internet), a od 2014 r. także nową sieć placówek – Centrum Finansów Aviva. Dotychczas powstało 11 tego typu placówek w dużych miastach.

- Kilkanaście miesięcy funkcjonowania Centrum Finansów Aviva potwierdziło, że nasz model biznesowy sprawdza się. Dzięki temu uzyskaliśmy zgodę akcjonariuszy na zwiększenie skali działania sieci placówek oferujących ubezpieczenia, inwestycje i kredyty. Przejęcie jednej z najlepszych sieci doradztwa finansowego w Polsce znacznie przyspiesza realizację tej strategii. W ten sposób ogłaszamy dziś kolejny etap rozwoju Avivy w Polsce. Wysoko oceniamy ofertę produktową i standardy relacji z klientami Expandera. Kontynuując model niezależnego doradztwa finansowego i łącząc najlepsze praktyki obu firm, zapewnimy klientom najwyższy poziom obsługi – informuje Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce, we wtorkowym komunikacie.

- Współpraca z mocnym, renomowanym partnerem jest gwarancją realizacji naszej strategii umacniania pozycji lidera w branży doradczej. Dzięki współpracy z Avivą zyskujemy wyjątkową przewagę konkurencyjną i nowe perspektywy wzrostu - komentuje Andrzej Oślizło, prezes Expander Advisors.

Expander działa od 15 lat. Posiada blisko 100 oddziałów w 50 miastach. Za jego pośrednictwem udzielany jest co 10 kredyt hipoteczny w Polsce. W ofercie firmy są produkty kredytowe, inwestycyjne i ubezpieczeniowe kilkudziesięciu instytucji finansowych.

Po uzyskaniu zgody UOKiK i przejęciu udziałów w Expanderze, Aviva, wspólnie z przejmowaną spółką, wypracuje optymalny model biznesowy. Planowana zmiana właściciela nie wpływa na bieżącą działalności Expandera. Również placówki Centrum Finansów Aviva kontynuują dotychczasową działalność.

- Docelowy model funkcjonowania Expandera oraz Centrum Finansów Aviva wypracujemy wspólnie i gdy będziemy gotowi, przedstawimy go wszystkim zainteresowanym. Będzie to nadal model niezależnego doradztwa finansowego – podkreśla Uszpolewicz.