Podczas czwartkowego spotkania w Białym Domu prezydent Donald Trump omówił z grupą doradców prowadzone przez rząd badania nad reakcją koronawirusa na różne warunki.

Po spotkaniu prezydent USA mówił o środku dezynfekującym, który może wybić wirusa w minutę. Druga przedstawiona przez Trumpa metoda dotyczyła zastosowania światła ultrafioletowego (UV). 

W piątek lekarze ostrzegli przed podejmowaniem takich kroków w celu zwalczenia koronawirusa. Profesor Robert Reich z Uniwersytetu Kalifornijskiego zaapelował na Twitterze, bojkotować propagandę. "To zagrożenie dla zdrowia publicznego. Słuchajcie ekspertów. Proszę, nie pijcie środka dezynfekującego" - napisał.

Walter Shaub, były dyrektor Biura Etyki Rządowej, skomentował: "To dla mnie niezrozumiałe, że taki kretyn zajmuje najwyższe stanowisko w kraju i że istnieją ludzie na tyle głupi, by myśleć, że to jest w porządku. Nie mogę uwierzyć, że w 2020 roku muszę ostrzec każdego, kto słucha prezydenta, że wstrzyknięcie środka dezynfekującego może cię zabić."

W czwartek Trump pokazał wynik badań Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który wskazuje, że koronawirus wydaje się szybciej osłabiać pod wpływem promieni słonecznych, ciepła i wilgotności, co daje nadzieję, że może stać się mniej groźny w letnich miesiącach.