Jesienią 2018 roku, w Święto Dziękczynienia, Woods i Mickelson zagrali na polu Shadow Creek w Las Vegas „The Match", czyli głośne spotkanie pokazowe, którego stawką był czek na 9 mln dolarów. Po 18 dołkach był remis, zwycięzcą został Phil Mickelson wygrywając w światłach reflektorów na czwartym dołku dogrywki.

Teraz organizator tamtego wydarzenia, stacja Turner Network Television (TNT), wymyśliła nieco odmienny rewanż – „The Match: Champions for Charity", w którym oprócz dwóch najbardziej znanych golfistów ostatnich lat do rywalizacji włączą się legendarni rozgrywający z NFL – Peyton Manning i Tom Brady, a dochody z wydarzenie pójdą wyłącznie na cele charytatywne, związane z potrzebami jakie powoduje w USA pandemia Covid-19.

Nie wiadomo jeszcze gdzie i kiedy odbędzie się mecz, choć są sugestie, że dobrą datą byłby weekend związany z obchodami Memorial Day (25 maja), a miejscem – Floryda, także dlatego, iż gubernator tego stanu Ron DeSantis, który opowiada się za jak najszybszym ożywieniem sportu w czasach pandemii, powiedział już, że mocno wspiera wydarzenie.

Wiadomo, że widzów na polu nie będzie. Spotkanie będzie transmitowane przez TNT (kanał Turner Sports), część przekazu znajdzie się w internecie. Organizatorzy we współpracy z amerykańskim rządem, pracownikami służby zdrowia i działaczami PGA Tour jeszcze ustalają szczegóły bezpiecznego przeprowadzenia imprezy, między innymi konieczność testowania wszystkich zaangażowanych osób.

Mecz rozegrają pary mieszane golfista-futbolista: Woods i Manning kontra Mickelson i Brady. Woods wygrał 15 turniejów golfowego Wielkiego Szema i 82 turnieje PGA Tour, Mickelson odpowiednio: pięć i 44. Manning dwa razy wygrywał mecze o Super Bowl i był pięć razy MVP rozgrywek NFL, Brady to sześciokrotny zdobywca Super Bowl i trzy razy najlepszy zawodnik ligi. Obaj futboliści to także bardzo dobrzy golfiści-amatorzy. Woods i Manning grali już razem w turniejach Pro-Am PGA Tour.

Sezon wielkiego golfa zawodowego został przerwany 12 marca, po pierwszej rundzie turnieju The Players na polu TPC Sawgrass. Nowy kalendarz rozgrywek zapowiada ponowny start turniejów PGA Tour na 11 czerwca – od rywalizacji w Charles Schwab Challenge w Fort Worth (Teksas). Co najmniej cztery turnieje po wznowieniu gry (Charles Schwab Challenge, RBC Heritage, Travelers Championship i Rocket Mortgage Classic) będą rozgrywane bez publiczności.