W Izraelu spada też liczba wykrywanych w ciągu doby zakażeń koronawirusem i zgonów chorych na COVID-19.

Obecnie w izraelskich szpitalach leczonych jest 704 chorych na COVID-19, których stan jest ciężki, stan 265 z nich określany jest jako krytyczny, a 226 chorych podłączonych jest do respiratorów.

W połowie i pod koniec stycznia liczba chorych na COVID-19 w stanie ciężkim w izraelskich szpitalach przekraczała 1 900.

Spadkowi liczby ciężkich przypadków COVID-19 towarzyszy najszybszy na świecie program szczepień na COVID-19 - we wtorek wieczorem izraelskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że przynajmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało ponad 4,8 mln Izraelczyków, a więc ponad połowa mieszkańców kraju. Ponad 3,4 mln osób zaszczepiono już dwiema dawkami. 

W grupie osób mających 70 i więcej lat, najbardziej narażonych na ostry przebieg COVID-19, zaszczepiono ponad 90 proc.

We wtorek w Izraelu poinformowano o wykryciu 4 803 nowych zakażeń koronawirusem. W czasie styczniowego szczytu obecnej fali epidemii w tym kraju liczba zakażeń wykrywanych w ciągu doby przekraczała 10 tysięcy.

W ciągu ostatniej doby w Izraelu zmarło 13 chorych na COVID-19 - łącznie, od początku epidemii w Izraelu zmarło 5 790 zakażonych.

Mimo sprawnie przebiegającego programu szczepień 48 proc. respondentów w sondażu dla telewizyjnego Kanału 13 wyraziło niezadowolenie z tego, jak premier Beniamin Netanjahu zarządza kryzysem związanym z epidemią koronawirusa. Z działań premiera zadowolonych jest 28 proc. ankietowanych.