W ciągu dwóch ostatnich dni w Pakistanie przeprowadzono po ok. 21 tysięcy testów - o 12 tysięcy testów mniej niż wynosi największa liczba testów przeprowadzanych w Pakistanie w ciągu doby - wylicza Associated Press.

Część ekspertów ds. ochrony zdrowia twierdzi jednak, że spadek liczby zakażeń jest efektem tego, iż epidemia osiągnęła w tym kraju swój szczyt w czerwcu, a obecnie epidemia koronawirusa w tym kraju miała według nich osłabnąć.

Premier Pakistanu, Imran Khan, nakazał noszenie masek w miejscach publicznych, ale ich stosowanie nie jest w kraju powszechne, podobnie jak w bardzo ograniczonym zakresie stosowane są reguły dystansowania społecznego.

Władze Pakistanu objęły kwarantanną co najmniej 800 targowisk, przedsiębiorstw i osiedli, gdzie znajdują się ogniska koronawirusa.

Do środy w Pakistanie wykryto 237489 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, na COVID-19 zmarło w tym kraju 4922 osób.

Premier Khan chce uniknąć całkowitego zamrożenia gospodarki kraju ponieważ - jak podkreśla - ucierpią na tym najubożsi mieszkańcy. Według ekonomistów odsetek osób żyjących w Pakistanie w biedzie wzrósł w związku z pandemią koronawirusa z ok. 30 do 40 procent.