Apel MURIC ma związek z pogróżkami, jakie pod adresem chrześcijan kierował ostatnio nowy lider dżihadystów z Boko Haram - Al-Barnawi. Wezwał on do ataków na chrześcijan i kościoły.

W odpowiedzi na to wezwanie dyrektor MURIC Ishaq Akintola opisał groźby przywódcy dżihadystów jako "odrażające". Podkreślił, że apel ten pochodzi od "chorego umysłu".

MURIC podkreśla, że muzułmanie z Nigerii powinni "zademonstrować solidarność ze swoimi chrześcijańskimi sąsiadami" i zagwarantować, by "zwolennicy Boko Haram nie mieli możliwości ataku na chrześcijan żyjących w sąsiedztwie".

"MURIC jest zdumione ogromem barbaryzmu i mowy nienawiści stosowanej przez przywódców Boko Haram" - głosi oświadczenie tej organizacji. "Islam to miłość, nie nienawiść. Islam daje życie, nie śmierć. Islam buduje, a nie niszczy. Koran pozwala walczyć jedynie w samoobronie" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

"Wzywamy muzułmanów w całym kraju, by okazali solidarność swoim chrześcijańskim sąsiadom. Mamy obowiązek ich bronić. Tylko w ten sposób zachowamy jedność Nigerii" - przekonują działacze MURIC.