„Dziękuję , udało się” - napisał na Facebooku Lech Wałęsa, relacjonując przebieg swojego szczepienia przeciwko COVID-19 w NZOZ „Jaskółka" w Gdańsku.

Były prezydent na bieżąco publikował także zdjęcia z przebiegu szczepienia. Na swoim facebookowym profilu pokazał moment, w którym zbierany jest od niego wywiad zdrowotny, chwilę szczepienia i zdjęcia zespołu medycznego.

Lech Wałęsa, który ma 77 lat, zaszczepił się w ramach grupy seniorów.

Dzieje się, chwila przed ...

Opublikowany przez

Lecha Wałęsę

 

Poniedziałek, 1 lutego 2021

I...........

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Opublikowany przez

Lecha Wałęsę

 

Poniedziałek, 1 lutego 2021

Dziękuję , udało się

Opublikowany przez

Lecha Wałęsę

 

Poniedziałek, 1 lutego 2021

Z oficjalnych przekazanych przez rząd danych wynika, że ponad 200 tys. Polaków otrzymało już dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19, a pierwszą dawkę ponad 976 tys. osób. Narodowy Program Szczepień rozpoczął się 27 grudnia. Przewiduje się, że szczepienia pierwszej grupy zakończą się w lutym.

Obecnie w Polsce stosowana jest szczepionka opracowana przez amerykański koncern Pfizer i niemiecką firmę BioNTech oraz preparat amerykańskiego przedsiębiorstwa Moderna. W przyszłym tygodniu spodziewana jest pierwsza dostawa szczepionki firmy AstraZeneca. Nie będą nią szczepieni jednak polscy seniorzy, gdyż niemiecki Komitet stały ds. szczepień przy Instytucie Roberta Kocha nie rekomendował podawania szczepionki osobom powyżej 65. roku życia.