Koronawirus. W majówkę w miastach wojewódzkich szczepienia bez rejestracji

W majówkę w każdym mieście wojewódzkim będą zorganizowane mobilne punkty szczepień, w których - bez konieczności wcześniejszej rejestracji - będzie mógł zaszczepić się na COVID-19 każdy, kto ma wystawione e-skierowanie na szczepienie (czyli ma więcej niż 36 lat - red.) - zapowiedział na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk,. koordynator Narodowego Programu Szczepień.

Aktualizacja: 29.04.2021 14:15 Publikacja: 29.04.2021 11:10

Koronawirus. W majówkę w miastach wojewódzkich szczepienia bez rejestracji

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Na konferencji premier Mateusz Morawiecki mówił, że rząd "pracuje nad tym, aby tych szczepionek było jak najwięcej".

- Wczoraj rozmawiałem z szefem Pfizera na cały świat i mówiliśmy o projektach jakie Pfizer może robić w Polsce w obszarze szczepionek - dodał Morawiecki.

Premier oświadczył też, że w majówkę rząd "wrzuca wyższy bieg w programie szczepień".

- Chcemy jak najszerzej promować akcję szczepień. Widzimy po USA, Wielkiej Brytanii, że jest to (szczepienia - red.) skuteczne - stwierdził. - Dlatego będziemy wraz z naszymi zespołami ruszali w Polskę - dodał.

Morawiecki mówił, że w majówkę "w miastach wojewódzkich staną namioty, ciężarówki, kontenery, które w mobilny sposób będą się starały dostarczyć szczepionki tam gdzie ich nie ma, ale szczególnie będą pełniły funkcje promocyjną".

- Chcemy w przyszłości, aby - jeśli ktoś nie będzie mógł dotrzeć do punktu szczepień - to punkt szczepień dotrze do niego - dodał Morawiecki.

- Dziś mamy coraz więcej szczepionek, chcemy zatem poprzez coraz większą liczbę kanałów dotarcia do obywateli móc te szczepionki aplikować - podkreślił. - To ważne by docierać ze szczepieniami wszędzie tam gdzie są potrzebne - dodał.

Dworczyk sprecyzował, że w majówkę w mobilnych punktach szczepień każdy - bez konieczności rejestracji - będzie mógł "przyjść ze spaceru" i zaszczepić się szczepionką Johnson&Johnson.

Warunek - jak mówił - będzie jeden: osoba taka będzie musiała mieć wystawione i aktywne e-skierowanie na szczepienie, co oznacza, że musi mieć ona więcej niż 36 lat.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 461
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 460
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 459
białoruś
Andrzej Poczobut trafi do łagru. „Do końca mieliśmy nadzieję, że kara przynajmniej zostanie złagodzona”
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 457
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 456