Do Pekinu poleci 55 reprezentantów Polski, ale kandydatów do medali jest niewielu

Kadra będzie mniejsza niż na igrzyska w Pjongczangu (62 osoby) oraz Soczi (58), dużo skromniejsza jest też nadzieja na sukcesy. Istnieje nawet ryzyko, że pierwszy raz od 24 lat i igrzysk w Nagano nasi reprezentanci wrócą do kraju bez medalu.

PŚ w Zakopanem dla Słoweńców i Mariusa Lindvika. Polska piątka na igrzyska wybrana

Na Wielkiej Krokwi drużynowe skoki wygrali Słoweńcy, indywidualne Norweg Marius Lindvik. Z Polaków najlepszy był Piotr Żyła. Ostatnią nominację olimpijską zdobył Stefan Hula.

Skoki w Zakopanem w piątek odwołane

Gwałtowna zmiana pogody i związany z nią mocny wiatr uniemożliwił treningi oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu PŚ w Zakopanem. W sobotę ma być lepiej.

Robot przygotuje obiad i poda do stołu

Do olimpijskiej rywalizacji zostały trzy tygodnie. Gospodarze zapowiadają bezpieczne igrzyska, ale strach przed nowym wariantem koronawirusa jest duży.

PŚ w Bischofshofen: Marius Lindvik doczekał wygranej

Marius Lindvik w końcu wygrał tej zimy konkurs PŚ. Na skoczni im. Paula Ausserleitnera wyprzedził Halvora Egnera Graneruda i Jana Hoerla. Do walki o dobre miejsca wreszcie dołączył Piotr Żyła – był siódmy.

Apoloniusz Tajner: Głowa musi odetchnąć

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner o odbudowie formy po kryzysie i nadziejach na udany powrót Kamila Stocha.

Konkurs w Innsbrucku odwołany

Trzecie zawody prestiżowego turnieju nie odbyły się z powodu zbyt silnego wiatru oraz zbliżającego się zmierzchu.

Kamil Stoch wycofany z Turnieju Czterech Skoczni

Trzykrotny triumfator turnieju jest jedynym z Polaków, który odpadł w kwalifikacjach do trzeciego konkursu. Wygrał je w Innsbrucku lider Ryoyu Kobayashi. Sztab szkoleniowy polskiej kadry podjął decyzję o wycofaniu Stocha z turnieju.

Adam Małysz: Byłem za tym, by Kamil przerwał starty

Dyrektor ds. skoków w Polskim Związku Narciarskim Adam Małysz o naszych problemach w Turnieju Czterech Skoczni.

Kamil Stoch chce skakać dalej

Kryzys Polaków trwa, lecz na razie wszystko zostaje po staremu. Kadra Michala Doleżala wystartuje w trzecim konkursie w Innsbrucku.

Andżelika Wójcik: Chcę się wyleczyć z dogmatów

Łyżwiarka szybka Andżelika Wójcik o specyfice sprintu na 500 m, o tym, dlaczego każdy lód jest inny, i nadziei na medal igrzysk w Pekinie.

70. TCS: Drugi raz Ryoyu Kobayashi

Noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen wygrał, tak jak w Oberstdorfie, Ryoyu Kobayashi. Japończyk został też liderem PŚ. U Polaków na mały plus tylko Piotr Żyła i Jakub Wolny

Turniej Czterech Skoczni. Polacy skołowani i nie wiedzą o co chodzi

Pierwszym liderem został Ryoyu Kobayashi. Wszyscy Polacy stracili w Oberstdorfie szanse na znaczący wynik w turnieju. Kolejny konkurs w Nowy Rok.

Na trybunach będzie cisza

Nadchodzi pierwsza wielka atrakcja zimy ze skokami – 70. Turniej Czterech Skoczni. Konkurs inauguracyjny w środę w Oberstdorfie.

Turniej Czterech Skoczni: Skok na wreszcie pełną kasę

Turniej Czterech Skoczni jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez w skokach narciarskich. Organizatorzy tej zimy przygotowali dla uczestników rekordowe premie.

Gąsienica-Daniel w czołówce w Courchevel

Maryna Gąsienica-Daniel drugi raz szósta w gigancie w Courchevel. Polka w olimpijskim sezonie potwierdziła mocną pozycję wśród najlepszych na świecie w tej konkurencji.

Dom w Tomaszowie. Panczeniści przed igrzyskami w Chinach

Polscy panczeniści sześć razy tej zimy stali na podium Pucharu Świata. Marzeniem jest chociaż jeden medal igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Najlepszy w karierze wynik Maryny Gąsienicy-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła szóste miejsce w slalomie gigancie w Courchevel. Pierwsze punkty PŚ zdobyła też druga Polka – Magdalena Łuczak.