Nie żyje Konstantin Kołcow. Były gracz NHL, partner Aryny Sabalenki miał 42 lata

Konstantin Kołcow, były białoruski hokeista i partner tenisistki Aryny Sabalenki, zmarł w wieku 42 lat - poinformował we wtorek rosyjski klub Saławat Jułajew Ufa.

Stefan Kraft z Pucharem Świata. Pomnik z wosku już stoi

Stefan Kraft po raz trzeci wygrał konkurs Raw Air i zdobył Puchar Świata. Od lat wytrwale buduje pozycję nowego króla skoków i wciąż ma czas, by prześcignąć legendy dyscypliny.

Stefan Kraft wygrał Raw Air 2024 i zdobył Puchar Świata

Długa niedziela z lotami w Vikersund przyniosła wygrane Stefana Krafta i Daniela Hubera oraz pewność, że nikt już nie zabierze Kraftowi sukcesu w PŚ. Z Polaków liczył się tylko Aleksander Zniszczoł. Ma rekord 243 m, był dziewiąty w Raw Air

Raw Air. Aleksander Zniszczoł lubi latać w Vikersund

Ostatni prolog Raw Air 2024 wygrał w piątek w Vikersund Peter Prevc, Aleksander Zniszczoł zajął dobre piąte miejsce. W czterdziestce, która wystartuje w sobotnim konkursie są czterej Polacy.

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Slalomem po ósmy kryształ

Od 16 do 24 marca finał sezonu Pucharu Świata w Saalbach. Ta zima była czasem poprawiania rekordów zwycięstw slalomowych przez Mikaelę Shiffrin oraz dominacji Marco Odermatta.

Raw Air 2024. Stefan Kraft i koledzy za mocni dla wszystkich

Na odnowionej dużej skoczni Granasen w Trondheim kolejny konkurs wygrał lider PŚ Stefan Kraft wsparty na podium przez Daniela Tsochfeniga i Jana Hoerla. Austriackie przewagi były wielkie, polska tęsknota za sukcesem pozostaje niespełniona

Noriaki Kasai. Kim jest legendarny skoczek narciarski i jak dba o formę?

Noriaki Kasai wrócił do Pucharu Świata. Chce dotrwać do igrzysk w Cortinie d’Ampezzo, choć w czerwcu skończy 52 lata. „Księga Guinnessa” to dla niego za mało.

Ryoyu Kobayashi wygrywa i bije rekord nowej skoczni w Trondheim

Na nowej skoczni normalnej Granasen za Japończykiem byli Peter Prevc i Jan Hoerl. Klasyfikacja Raw Air nie drgnęła, liderem turnieju pozostał Stefan Kraft. Polacy skromnie: w finale było trzech i skończyli zawody w trzeciej dziesiątce

Raw Air. Forfang wygrywa drugi konkurs, Kraft prowadzi w turnieju

Niedzielny konkurs na Holmenkollen wygrał Johann Andre Forfang przed Ryoyu Koabayshim i Stefanem Kraftem. Austriak został nowym liderem Raw Air 2024. U Polaków roszada: znów najlepszy, czyli dziesiąty Aleksander Zniszczoł, reszta daleko

Raw Air 2024. W Oslo jak zawsze: skaczą wszyscy, wygrywa Stefan Kraft

Lider PŚ wygrał pierwszy konkurs turnieju Raw Air, jako jeden z nielicznych pokonując wiatr. Wyprzedził Kristoffera Eriksena Sundala i Jana Hoerla. U Polaków forma jak z podmuchami na Holmenkollen – wciąż zmienna. Piotr Żyła był 12.

Raw Air 2024. Prolog w Oslo wygrał Daniel Huber. Polacy z halabardami

Początek norweskiego turnieju to świetny skok Hubera, raczej spokojny start liderów PŚ i wciąż drugoplanowa rola reprezentantów Polski. Najlepszy z nich, Aleksander Zniszczoł, był 20.

Rusza turniej Raw Air. Skok po czarny talerz

Czas na przedostatnie ważne wydarzenie tej zimy – turniej Raw Air. Przepis jest znany: trzy norweskie skocznie, osiem dni rywalizacji, liczy się każda próba.

Łyżwiarstwo szybkie. Polacy powalczą o medale mistrzostw świata

W czwartek w niemieckim Inzell ruszają mistrzostwa świata w wieloboju i wieloboju sprinterskim.

Kamila Walijewa wraca przed sąd. Łyżwiarze czekają na medale wywalczone w Pekinie

Najlepsi łyżwiarze dwa lata po igrzyskach olimpijskich w Pekinie wciąż nie dostali medali za konkurs drużynowy i jeszcze na nie poczekają.

Aleksander Zniszczoł. Dwanaście lat cierpliwości

Aleksander Zniszczoł urodził się w Cieszynie 30 lat temu, dokładnie w Dzień Kobiet. W Pucharze Świata debiutował w zimie 2011/2012. Potem długo czekał, by stanąć na podium i zostać najlepszym polskim skoczkiem. Doczekał w niedzielę w Lahti

PŚ w Lahti. Aleksander Zniszczoł wreszcie na podium

Po długim czekaniu wreszcie polski skoczek stanął tej zimy na podium Pucharu Świata. Aleksander Zniszczoł zajął w niedzielę trzecie miejsce w Lahti, za Austriakiem Joanem Hoerlem i Słoweńcem Peterem Prevcem.

PŚ w Lahti. Skoki drużynowe wygrała Norwegia, Polska czwarta

Do podium było dość daleko, Norwegowie, Austriacy i Niemcy byli wyraźnie lepsi, lecz czwarte miejsce polskich skoczków jest ich najlepszym osiągnięciem drużynowym tej zimy. Indywidualnie Aleksander Zniszczoł miał bardzo dobry, trzeci wynik.

Skoki w Lahti. Lovro Kos najlepszy, Olek Zniszczoł trzyma poziom

Piątkowy konkurs w Lahti zastępujący odwołane zawody w Szczyrku wygrał Lovro Kos przed Andreasem Wellingerem i Ryoyu Kobayashim. Aleksander Zniszczoł był ósmy, wiatr zdmuchnął lidera PŚ Stefana Krafta na 49. miejsce