Adam Małysz nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

Zgodnie z oczekiwaniami Adam Małysz zastąpił Apoloniusza Tajnera na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

Nie żyje Erwina Ryś-Ferens

Wybitna polska łyżwiarka szybka zmarła w środę po długiej chorobie. Miała 67 lat.

Powrót do przeszłości. Tobias Torgensen znów trenerem biatlonistek

Tobias Torgersen po czterech latach ponownie będzie trenerem polskich biatlonistek. Kadrę biatlonistów w przyszłym sezonie poprowadzi Rafał Lepel.

Nowy trener kadry skoczków jest, ale jeszcze nieoficjalnie

Thomas Thurnbichler jest głównym kandydatem na trenera reprezentacji Polski. 32-letni Austriak ma podpisać czteroletni kontrakt.

Puchar Świata w Planicy. Słoweńcy najlepsi drużynowo

Skaczą wszyscy, wygrywa Słowenia – ten scenariusz w Planicy na razie sprawdza się bezbłędnie. W konkursie drużynowym słoweńska czwórka wyprzedziła Norwegię, Austrię i Polskę

Loty w Oberstdorfie: Piotr Żyła tylko za Timim Zajcem

Drugi konkurs w Oberstdorfie dał Piotrowi Żyle i Dawidowi Kubackiemu najlepsze miejsca w zawodach PŚ tej zimy. Wygrał Timi Zajc, który ze Stefanem Kraftem prowadzi w klasyfikacji PŚ w lotach

Paraigrzyska w Pekinie. Polacy wracają bez medalu

Klasyfikację wygrali Chińczycy. Zdobyli 61 medali. Największy sukces w swojej historii odniosła Ukraina.

Marius Lindvik mistrzem świata w lotach

Marius Lindvik do złota igrzysk na dużej skoczni dołożył złoto mistrzostw świata w lotach. Norweg wyprzedził Słoweńca Timiego Zajca i Austriaka Stefan Krafta. Z polskiej czwórki najlepszy był Jakub Wolny – 11.

Jak wykuć kolejne złoto

Dawid Kubacki spróbował sił w cyklu „Szukamy następców mistrza”, a później sam został mistrzem. Ten program to kuźnia talentów, wybitnych wychowanków ma więcej.

Dynamit w nogach, węże w pokoju

Jan Habdas jest największą nadzieją polskich skoków narciarskich. 18-latek podczas mistrzostw kraju wyprzedził samego Kamila Stocha.

Mistrzostwa lotników rozpoczęte

Polskimi uczestnikami MŚ w lotach będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Paweł Wąsek. Konkurs indywidualny w Vikersund w piątek i sobotę. Rywalizacja drużynowa w niedzielę.

Żużel: Karać Rosję czy Rosjan

Rosyjscy żużlowcy zostali wyrzuceni nie tylko z Grand Prix, ale też z polskiej ligi. Możliwe, że podobne decyzje podejmą związki w innych dyscyplinach.

Festiwal Narciarski w Norwegii: Całe Oslo niebiesko-żółte

Konkursy w Norwegii wygrywali Marius Lindvik i Daniel Andre Tande, mistrzem Raw Air 2022 został Stefan Kraft. Polakom wychodziły pojedyncze skoki.

Raw Air. Lindvik wygrał pierwszy konkurs w Oslo

Mistrz olimpijski Marius Lindvik zwyciężył w sobotnim konkursie Raw Air 2022, ale Stefan Kraft utrzymał pozycję lidera turnieju. Z Polaków najlepszy Kamil Stoch: pierwszy w prologu, 11. w konkursie i szósty w klasyfikacji łącznej

Wzlot, jakiego nie było

Początek XXI wieku to w polskich sportach zimowych czas wcześniej nieznany – skoczkowie narciarscy zapewnili kibicom dwie dekady spełniania marzeń o potędze. Polskie Orły wzleciały, Polacy razem z nimi.

Stefan Kraft liderem Raw Air 2022

Drugi w prologu, pierwszy w konkursie w Lillehammer – Stefan Kraft wyprzedza w turnieju Ryoyu Kobayashiego i Karla Geigera. Polacy nieźle: czterech w finale konkursu, Piotr Żyła i Kamil Stoch w pierwszej dziesiątce

Bortniczuk: Jeśli wystartują Rosjanie, odwołamy MŚ w Zakopanem

Minister Sportu Kamil Bortniczuk zapowiedział w rozmowie z Onetem, że Polska odwoła Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym, jeżeli FIS nie wykluczy Rosjan z rywalizacji.

PŚ w Lahti: Piotr Żyła znowu na podium

W Lahti wrócił Puchar Świata w skokach narciarskich. Pierwszy konkurs indywidualny po igrzyskach w Pekinie wygrał Stefan Kraft, trzeci był Piotr Żyła.