Nie żyje Kacper Tekieli. "Życie związał z górami"

Podczas wspinaczki na Jungfrau zginął Kacper Tekieli, jeden z najbardziej utytułowanych polskich himalaistów, a prywatnie mąż Justyny Kowalczyk. Miał 38 lat. Najprawdopodobniej poniósł śmierć podczas zejścia z lawiną na północną stronę góry.

Mariusz Czerkawski: Wszystkie ręce na pokład

Nie ma w polskim hokeju bajki, bajkę przeżywa jedynie reprezentacja. Świat nam trochę odskoczył. To dopiero początek drogi – mówi „Rz” były reprezentant kraju Mariusz Czerkawski.

Mariusz Czerkawski: Wszystkie ręce na pokład! Podstawy są kruche

Polacy znów zagrają w hokejowej elicie, ale sukces reprezentacji pudruje stan dyscypliny. - Są miejsca i momenty, które dają powody do optymizmu, ale to początek, bo podstawy piramidy są kruche - mówi "Rz" były reprezentant kraju Mariusz Czerkawski.

Czekaliśmy 21 lat! Jest awans, Polacy wracają do elity

Polacy awansowali do hokejowej elity i za rok zmierzą się na mistrzostwach świata z potęgami. Ostatni raz graliśmy wśród najlepszych 21 lat temu. To nagroda za rzetelną pracę oraz sukces, który daje nadzieję na przyszłość.

Wzlot polskiej drużyny. Elita na wyciągnięcie kija

Polacy wygrali trzy z czterech meczów mistrzostw świata dywizji IA i są o krok od awansu do elity. Decydujący mecz w piątek z Rumunią. Jesteśmy faworytem.

Zwycięstwo z Włochami! Polacy jedną nogą w elicie

Polscy hokeiści w mistrzostwach świata Dywizji 1A w Nottingham stają na wysokości zadania i po zwycięstwie z Włochami 4:2 są na prostej drodze do elity, ale przed nimi jeszcze dwie przeszkody, które nie będą należały do łatwych.

Mistrzostwa świata w hokeju. Czas na pierwszy krok

Polacy rozpoczynają w sobotę grę w mistrzostwach świata Dywizji 1A. Stawką turnieju w Nottingham jest powrót do światowej elity, na co czekamy wiele lat.

Kamila Walijewa wróciła. Odwołują się nawet Rosjanie

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) rozpatrzy odwołanie dotyczące uniewinnienia Kamili Walijewej. Organy dopingowe domagają się 4-letniej dyskwalifikacji, a trenerka - przeprosin. Łyżwiarka jako 15-latka zdobyła na igrzyskach w Pekinie złoto.

Loty w Planicy: Ostatni kryształ dla Stefana Krafta

Finałowy konkurs PŚ 2022/2023 wygrał Timi Zajc, ale najwięcej nagród zdobył Stefan Kraft – został mistrzem zimy w lotach i wygrał miniturniej Planica Seven. Polacy po prostu cieszyli się lotami.

PŚ w Planicy: Lanisek wygrywa kwalifikacje, czwórka Polaków w konkursie

Słoweńcy dobrze rozpoczęli loty na Letalnicy – ostatnie kwalifikacje sezonu wygrał Anze Lanisek przed Timim Zajcem i Domenem Prevcem. Polacy w normie – najwyżej, czyli dziesiąty, Kamil Stoch

Poprawia się stan zdrowia Marty Kubackiej. "Każdy dzień przynosi jakiś postęp"

Dawid Kubacki poinformował w sobotę, że poprawił się stan zdrowia jego żony Marty. Kobieta trafiła do szpitala z powodu problemów kardiologicznych.

Raw Air. Skoczkowie czekają na wakacje

Halvor Egner Granerud wygrał w Lillehammer i jest liderem turnieju Raw Air. Podium uzupełnili Stefan Kraft oraz Manuel Fettner. Polscy skoczkowie przeżyli konkurs do zapomnienia.

Raw Air: Lanisek wygrywa, Kubacki kombinuje

Pierwszy konkurs cyklu Raw Air 2023 wygrał Anze Lanisek. Słoweniec jest też liderem turnieju przed Stefanem Kraftem i Dawidem Kubackim, który w sobotę był dziewiąty. W niedzielę konkurs nr 2.

Mistrzostwa świata w Planicy. Czwórką po śnieżynki

Czas na wielki finał na dużej skoczni mistrzostw świata w Planicy. W piątek o 17.30 konkurs indywidualny, w sobotę o 16.30 drużynowy. Trudno nie czekać na polskie medale.

Oskar Kwiatkowski: Nie lubię kalkulować

Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że zostanę mistrzem świata, tobym mu nie uwierzył – mówi polski snowboardzista Oskar Kwiatkowski.

Piotr Żyła oszalał przed kamerą. „Jestem na skraju łez”

- Nie pamiętam tego skoku. Brak mi słów, jestem na skraju łez - mówi Piotr Żyła. Polak po ataku z trzynastego miejsca po raz drugi z rzędu został mistrzem świata na skoczni normalnej.

Polskie loty w Planicy. Piotr Żyła mistrzem świata!

Piotr Żyła zaatakował z trzynastego miejsca, pobił rekord skoczni i został mistrzem świata! Polak obronił tytuł, który wywalczył dwa lata temu w Oberstdorfie - także na skoczni normalnej. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, a szóste Kamil Stoch.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Mają być dwa medale

Trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler jasno określa swe medalowe ambicje. Pierwszy konkurs w Planicy już w sobotę, kwalifikacje w piątek.