Narciarstwo alpejskie. Jeszcze tej zimy może być rekord

Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała 85 razy zawody Pucharu Świata. Do poprawienia jest już tylko liczące 34 lata osiągnięcie Szweda Ingemara Stenmarka – 86 zwycięstw.

PŚ w lotach: Halvor Egner Granerud bierze wszystko

Norweg wygrał w sobotę pierwszy konkurs lotów na skoczni Kulm i odebrał Dawidowi Kubackiemu prowadzenie w klasyfikacji ogólnej PŚ. Kubacki był 10., najlepszy z Polaków Piotr Żyła – czwarty.

PŚ w Sapporo: Drugie zwycięstwo Ryoyu Kobayashiego

Japoński skoczek w trzech konkursach PŚ nie schodził z podium. Po wygranej w piątek i trzecim miejscu w sobotę, znów był najlepszy na Okurayamie. Z Polaków w niedzielę najwyżej był Piotr Żyła – ósmy

PŚ w Sapporo: Kobayashi pierwszy, Kubacki poza pierwszą dziesiątką

Dopiero jedenaste miejsce zajął w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Sapporo Dawid Kubacki, któremu w osiągnięciu lepszego wyniku przeszkodził silnie wiejący wiatr. Najlepiej z Polaków skakał Piotr Żyła, który zajął ósme miejsce. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi - relacjonuje Onet.

PŚ w Sapporo: Stefan Kraft najlepszy w japońskim wietrze

Drugi z japońskich konkursów PŚ przyniósł sukces Stefanowi Kraftowi. Dawid Kubacki był czwarty, Kamil Stoch – ósmy, Piotr Żyła – dziewiąty.

Kubacki drugi w Zakopanem. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele

Weekend w Zakopanem przyniósł pozytywne emocje – Dawid Kubacki w niedzielę był drugi za Halvorem Egnerem Granerudem w konkursie indywidualnym, podobnie jak polska drużyna w sobotę.

Short track: Srebrny medal Natalii Maliszewskiej

Natalia Maliszewska wywalczyła w Gdańsku srebrny medal mistrzostw Europy w short tracku na dystansie 500 m. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, trzecie miejsce zajęła Włoszka Arianna Valcepina.

Kamila Walijewa niewinna. Nawet Rosjanie rozważają apelację

Panel Dyscyplinarny Rosyjskiej Komisji Antydopingowej (RUSADA) uznał, że Kamila Walijewa nie była winna, ani nie dopuściła się zaniedbania, więc nie zasługuje na karę za doping.

PŚ w Zakopanem: Dawid Kubacki trzyma formę

Kwalifikacje przed niedzielnym konkursem PŚ wygrał, nieco niespodziewanie, młody Austriak Daniel Tschofenig. Dawid Kubacki, król serii treningowych, był drugi, Halvor Egner Granerud – jedenasty.

71. Turniej Czterech Skoczni. Ostatnie kwalifikacje dla Graneruda

Lider turnieju Halvor Egner Granerud był pierwszy, Dawid Kubacki drugi, Anze Lanisek trzeci i znów sześciu Polaków wystartuje w serii KO – to wyniki kwalifikacji w Bischofshofen. Ostatni konkurs 71. TCS zacznie się w piątek o 16.30.

Turniej Czterech Skoczni. Chyba wszystko jasne

Trzeci konkurs wygrał Dawid Kubacki. Drugi w Innsbrucku Halvor Egner Granerud bliski zdobycia Złotego Orła. Finał w Bischofshofen w piątek o 16.30.

71. Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki wygrał na Bergisel

Trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni to sukces Dawida Kubackiego, który na Bergisel odrobił kilka punktów do lidera, Halvora Egnera Graneruda. Wielki finał w Bischofshofen w piątek o 16.30.

Kwalifikacje w Innsbrucku. Kubacki przed Stochem

Dawid Kubacki pierwszy, Kamil Stoch drugi, cała polska szóstka w konkursie – to dobre wieści z kwalifikacji do trzeciego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni. Lider imprezy Halvor Egner Granerud był na Bergisel 13.

Granerud coraz bliżej wygania Turnieju Czterech Skoczni. Zawody przenoszą się do Tyrolu

Po wygranym konkursie noworocznym Halvor Egner Granerud jest coraz bliżej zdobycia Złotego Orła. Dawid Kubacki wciąż jest drugi, ale z dużą stratą do Norwega.

Turniej Czterech Skoczni. Granerud wygrywa także w Ga-Pa

Lider 71. Turniej Czterech Skoczni – Halvor Egner Granerud wygrał konkurs noworoczny na Grosse Olympiaschanze i powiększył przewagę nad rywalami. Dawid Kubacki był trzeci, Piotr Żyła szósty, Kamil Stoch dziewiąty.

Turniej Czterech Skoczni. Triumf Graneruda w Oberstdorfie, za nim dwaj Polacy

Pierwszy konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni wygrał w Oberstdorfie lider Norwegów Halvor Egner Granerud, przed Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim. Ciąg dalszy w Nowy Rok.

Puchar Świata w skokach. Dawid Kubacki znów rządzi

Polski lider Pucharu Świata w piątek był w Titisee-Neustadt drugi, lecz w niedzielę już zdecydowanie pierwszy, w stylu nie widzianym tej zimy. Zwyżkę formy pokazali także Piotr Żyła (czwarty na Hochfirstschanze), Kamil Stoch (ósmy) i Paweł Wąsek (jedenasty).

PŚ w Titisee-Neustadt: W mikstach najlepsza Austria

Sobotni konkurs drużyn mieszanych na Hochfirstschanze dał zwycięstwo czwórce Austrii, przed Norwegią i Niemcami. Polska zajęła 7. miejsce na 10 ekip.