Zimę można kupić. Arabia Saudyjska chce mieć zimowe igrzyska

Arabia Saudyjska zorganizuje zimowe igrzyska azjatyckie w kurorcie, który dziś istnieje tylko na papierze. To kolejny sygnał, że świat sportu skręca na Wschód.

Skoki narciarskie: debiut Thurnbichlera i Małysza

Pierwsze zawodny letniej Grand Prix rozegrane zostaną 22-24 lipca na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji, do której powołanych zostało 12 zawodników.

Armia do miażdżenia nieposłusznych. Rosyjski hokeista zamiast do USA trafił do Floty Północnej

Słynny bramkarz hokejowej reprezentacji kraju Iwan Fiedotow wylądował na Dalekiej Północy jako rekrut. A chciał przenieść się do Filadelfii.

Adam Małysz nowym prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

Zgodnie z oczekiwaniami Adam Małysz zastąpił Apoloniusza Tajnera na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

Nie żyje Erwina Ryś-Ferens

Wybitna polska łyżwiarka szybka zmarła w środę po długiej chorobie. Miała 67 lat.

Powrót do przeszłości. Tobias Torgensen znów trenerem biatlonistek

Tobias Torgersen po czterech latach ponownie będzie trenerem polskich biatlonistek. Kadrę biatlonistów w przyszłym sezonie poprowadzi Rafał Lepel.

Nowy trener kadry skoczków jest, ale jeszcze nieoficjalnie

Thomas Thurnbichler jest głównym kandydatem na trenera reprezentacji Polski. 32-letni Austriak ma podpisać czteroletni kontrakt.

Puchar Świata w Planicy. Słoweńcy najlepsi drużynowo

Skaczą wszyscy, wygrywa Słowenia – ten scenariusz w Planicy na razie sprawdza się bezbłędnie. W konkursie drużynowym słoweńska czwórka wyprzedziła Norwegię, Austrię i Polskę

Loty w Oberstdorfie: Piotr Żyła tylko za Timim Zajcem

Drugi konkurs w Oberstdorfie dał Piotrowi Żyle i Dawidowi Kubackiemu najlepsze miejsca w zawodach PŚ tej zimy. Wygrał Timi Zajc, który ze Stefanem Kraftem prowadzi w klasyfikacji PŚ w lotach

Paraigrzyska w Pekinie. Polacy wracają bez medalu

Klasyfikację wygrali Chińczycy. Zdobyli 61 medali. Największy sukces w swojej historii odniosła Ukraina.

Marius Lindvik mistrzem świata w lotach

Marius Lindvik do złota igrzysk na dużej skoczni dołożył złoto mistrzostw świata w lotach. Norweg wyprzedził Słoweńca Timiego Zajca i Austriaka Stefan Krafta. Z polskiej czwórki najlepszy był Jakub Wolny – 11.

Jak wykuć kolejne złoto

Dawid Kubacki spróbował sił w cyklu „Szukamy następców mistrza”, a później sam został mistrzem. Ten program to kuźnia talentów, wybitnych wychowanków ma więcej.

Dynamit w nogach, węże w pokoju

Jan Habdas jest największą nadzieją polskich skoków narciarskich. 18-latek podczas mistrzostw kraju wyprzedził samego Kamila Stocha.

Mistrzostwa lotników rozpoczęte

Polskimi uczestnikami MŚ w lotach będą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Paweł Wąsek. Konkurs indywidualny w Vikersund w piątek i sobotę. Rywalizacja drużynowa w niedzielę.

Żużel: Karać Rosję czy Rosjan

Rosyjscy żużlowcy zostali wyrzuceni nie tylko z Grand Prix, ale też z polskiej ligi. Możliwe, że podobne decyzje podejmą związki w innych dyscyplinach.

Festiwal Narciarski w Norwegii: Całe Oslo niebiesko-żółte

Konkursy w Norwegii wygrywali Marius Lindvik i Daniel Andre Tande, mistrzem Raw Air 2022 został Stefan Kraft. Polakom wychodziły pojedyncze skoki.

Raw Air. Lindvik wygrał pierwszy konkurs w Oslo

Mistrz olimpijski Marius Lindvik zwyciężył w sobotnim konkursie Raw Air 2022, ale Stefan Kraft utrzymał pozycję lidera turnieju. Z Polaków najlepszy Kamil Stoch: pierwszy w prologu, 11. w konkursie i szósty w klasyfikacji łącznej

Wzlot, jakiego nie było

Początek XXI wieku to w polskich sportach zimowych czas wcześniej nieznany – skoczkowie narciarscy zapewnili kibicom dwie dekady spełniania marzeń o potędze. Polskie Orły wzleciały, Polacy razem z nimi.