Policja szuka małżeństwa z Warszawy. Para zostawiła w domu dzieci

Trwają poszukiwania małżeństwa, które wyszło w nocy ze swojego mieszkania, zostawiając w nim dwóch nastoletnich synów. Jest nowy trop – parę kilka dni temu widziano w jednym ze schronisk górskich w Tatrach.

Publikacja: 26.05.2023 11:20

Policja szuka małżeństwa z Warszawy. Para zostawiła w domu dzieci

Foto: mokotow.policja.gov.pl

W nocy z 20 na 21 maja 44-letnia Aneta Jagła i 49-letni Adam Jagła wyszli ze swojego mieszkania przy ulicy Puławskiej w Warszawie. Małżeństwo zostawiło w nim dwóch nastoletnich synów. Od tamtego czasu nie wróciło do domu i nie nawiązało żadnego kontaktu z dziećmi. Policja przekazała, że para zostawiła synom "kartkę z instruktażem". "Chłopcy, jesteście dzielni. Poradzicie sobie w życiu. Jesteśmy z was dumni” – taka miała być treść wiadomości, którą otrzymały dzieci zaginionych. 

Sprawę na policję zgłosili bliscy małżeństwa, którzy opiekowali się dziećmi. Od tamtej pory para jest poszukiwana. Nie wiadomo, dlaczego małżeństwo nagle opuściło mieszkanie.

Czytaj więcej

Zaginęła 31 lat temu, uznano ją za zmarłą. Została odnaleziona w Portoryko

Zaginione małżeństwo z warszawskiego Mokotowa widziane w Tatrach

Jak podaje TVN Warszawa, w środę zakopiańska policja poinformowała, że nie jest wykluczone, iż zaginieni z 22 na 23 maja nocowali w schronisku górskim Murowaniec w Tatrach. Nie było jednak pewności, że to poszukiwani.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało zaś, że w górach trwały poszukiwania. Na prośbę policji przeszukiwano rejon szlaku z Murowańca do Brzezin, gdzie widziano miało być poszukiwane małżeństwo z Warszawy. Ostatecznie poszukiwania jednak przerwano. TOPR wydał komunikat, w którym zaznaczono, że „w związku z informacjami, że poszukiwani zostali nagrani na monitoringu na Słowacji, TOPR przerywa działania”.

Zakopiańska komenda na swojej stronie internetowej opublikowała w czwartek zdjęcia Anety Jagły i Adama Jagły. Zaapelowano o "pilny kontakt wszystkie osoby, które widziały osoby ze zdjęć w ostatnich dniach bądź które znają miejsce ich pobytu lub mają jakiekolwiek informacje na temat ich zaginięcia.

zakopane.policja.gov.pl

Jak wyglądają zaginieni?

Jak pisze policja, zaginiona Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, masywną sylwetkę, włosy długie i fryzurę typu bob. Kobieta prawdopodobnie posiada także tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem pantery. Może nosić okulary korekcyjne. W dniu zaginięcia ubrana była na sportowo.

Aneta Jagła

Aneta Jagła

mokotow.policja.gov.pl

Adam Jagła ma 182 cm wzrostu, normalne sylwetkę, krótkie szpakowate włosy i krótki zarost. Mężczyzna kuleje na prawą nogę i prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu. W dniu zaginięcia również ubrany był na sportowo.

Adam Jagła

Adam Jagła

mokotow.policja.gov.pl

Policja zaapelowała, aby wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu małżeństwa, skontaktowały się z Komendą Rejonową Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 – nr tel. 47 72 392 50 lub 47 72 392 52, najbliższą jednostką policji lub całodobowymi numerami 112.

Informacje o zaginionym małżeństwie można przekazać też, pisząc na adres mailowy: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Społeczeństwo
Ostrzeżenia pogodowe w Polsce. IMGW alarmuje: Gradobicia, wiatr i ulewy
Społeczeństwo
Chcą weta do nowelizacji ustawy o mniejszościach. Apel do prezydenta
Społeczeństwo
IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami. Wydano ostrzeżenia
Społeczeństwo
Prof. Andrzej Nowak: Liczę, że Andrzej Duda przeczyta list Szczepana Twardocha i podpisze ustawę o języku śląskim
Społeczeństwo
Rusłan Szoszyn z Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?