Jednym z odznaczonych Medalem Królowej za Odwagę jest Darryn Frost, który bronił się przed napastnikiem używając kła narwala. 

To samo wyróżnienie otrzymali dwaj byli przestępcy - John Crilly, który użył gaśnicy w walce z napastnikiem, oraz Steven Gallant, który pomógł mu w konfrontacji do czasu przybycia policji.

Gallant, który został skazany za morderstwo, ale odbył swoją karę i wyszedł na wolność, mówił o tym, że chce inspirować więźniów pragnących zmienić swoje życie. Pochwalono go za postawę wobec napastnika - Usmana Khana, który miał przy sobie dwa noże i nosił coś, co okazało się być imitacją pasa z materiałami wybuchowymi.

Czytaj więcej

Zamach w Londynie. Polak opowiada: działałem instynktownie

W listopadzie 2019 roku Khan śmiertelnie ugodził nożem dwóch absolwentów Uniwersytetu Cambridge oraz ranił trzy inne osoby na konferencji dotyczącej resocjalizacji przestępców. Następnie pobiegł na Most Londyński, a później został zastrzelony przez uzbrojonych funkcjonariuszy.

Medal otrzymał także Polak, Łukasz Koczocik, który używając pręta zmusił napastnika do opuszczenia sali, w której odbywała się konferencja. Sam został poważnie ranny.

Funkcjonariusz więzienny Adam Roberts został pochwalony za udzielenie pierwszej pomocy, podczas gdy wokół niego trwał atak.

Medale zostały zatwierdzone przez królową Elżbietę II niedługo przed jej śmiercią