Reklama
Rozwiń
Reklama

Sondaż: Zdaniem Polaków Unia Europejska powinna zamknąć granice dla Rosjan

Dopóki zwykli ludzie nie zrozumieją, że są współodpowiedzialni za agresję w Ukrainie, to nic się nie zmieni – uważa europoseł Andrzej Halicki (KO).

Publikacja: 29.08.2022 22:00

Czy zwykłych obywateli należy karać za wojnę Władimira Putina?

Czy zwykłych obywateli należy karać za wojnę Władimira Putina?

Foto: EPA/MAXIM SHIPENKOV

Zdecydowana większość badanych przez IBRiS (71,1 proc.) opowiada się za ograniczeniem prawa do wjazdu na teren Unii Europejskiej obywatelom Rosji. Z tego 31,9 proc. opowiada się za bezwzględnym zakazem wjazdu, a 39,2 proc. badanych uważa, że „Rosjanie powinni otrzymywać pozwolenie na wjazd do krajów Unii tylko w wyjątkowych sytuacjach (np. pogrzeb kogoś z rodziny)”. 11,1 proc. skłania się do poglądu, że Rosjanie nie tylko powinni mieć zakaz podróżowania do krajów UE, ale należy z niej także wydalić wszystkich „aktualnie tam przebywających”. Tylko 15,9 proc. respondentów jest zdania, że obywatelom Rosji nie powinno odbierać się prawa podróżowania do UE.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Społeczeństwo
Wszystkich Świętych 2025. Znani Polacy, którzy odeszli w ostatnim roku
Społeczeństwo
Państwo w państwie. Prawdziwy pożar w fikcyjnym bloku
Społeczeństwo
Jak Rosjanie kontrolują ruch autobusowy z Polską
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Społeczeństwo
Piotr M. Majewski, historyk: Żyjemy w okresie nowego rodzaju wojny, która nie przypomina poprzednich
Reklama
Reklama