Czytaj więcej

"Rzeczpospolita" o wizycie Nancy Pelosi na Tajwanie

Ou Yang Li-hsing został znaleziony w pokoju hotelowym w mieście Pingdong, gdzie przebywał z podróżą służbową - podaje CNA.

Czytaj więcej

Resort obrony Tajwanu: Chińska armia ćwiczyła atak na Tajwan

Ou Yang Li-hsing objął stanowisko zastępcy dyrektora NCSIST na początku 2022 roku. Jego zadaniem było nadzorowanie różnego rodzaju projektów związanych z produkcją rakiet.

57-letni mężczyzna miał umrzeć w wyniku ataku serca. Jak podaje CNA na razie nic nie wskazuje na to, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie.

Rodzina mężczyzny twierdzi, że w przeszłości borykał się on z problemami kardiologicznymi.

NCSIST pracuje obecnie nad tym, by zwiększyć ponaddwukrotnie produkcję rakiet na wyspie, do poziomu zbliżonym do 500 rocznie.

W czwartek u wybrzeży Tajwanu spadały pociski balistyczne, wystrzelone przez Chiny w ramach ćwiczeń

Działania Instytutu mają związek z wzrostem napięcia wokół Tajwanu, co skłania władze Tajpej do zwiększenia zdolności obronnych wyspy.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Wokół Tajwanu trwają obecnie największe w historii, jeśli chodzi o rejon Cieśniny Tajwańskiej, ćwiczenia chińskiej armii.

W czasie ćwiczeń dochodzi do regularnego przekraczania przez chińskie okręty i samoloty tzw. linii mediany - linii nieformalnie dzielącej Cieśninę Tajwańską na część "chińską" i "tajwańską".

Zorganizowane przez Chiny ćwiczenia są pokłosiem wizyty na wyspie Nancy Pelosi, spikerki Izby Reprezentantów. Chiny uważają Tajwan za zbuntowaną prowincję i integralną część Państwa Środka. Pekin nigdy nie wyrzekł się siły w celu przywrócenia suwerenności nad wyspą.

W czwartek u wybrzeży Tajwanu spadały pociski balistyczne, wystrzelone przez Chiny w ramach ćwiczeń. Pięć pocisków spadło też na wodach wyłącznej strefy ekonomicznej Japonii.