Reklama

Scena z serialu w materiale "Wiadomości" o migrantach. Stacja wydaje oświadczenie

W materiale "Wiadomości" TVP dotyczącym nielegalnej imigracji w Europie wykorzystano nagranie z serialu. "Autor materiał nie stwierdził, że przedstawia ono prawdziwe wydarzenie" - tłumaczy stacja.

Publikacja: 01.11.2021 09:02

TVP

TVP

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W sobotę, 30 października "Wiadomości" TVP wyemitowały materiał "Nielegalna imigracja paraliżuje Europę". Autor przedstawił nagranie, na którym widać dwóch motocyklistów przejeżdżających obok pralni. Mężczyźni otworzyli ogień w stronę budynku.

- To nagranie z jednego ze szwedzkich miast. Napastnicy podjeżdżają na motocyklach i strzelają z broni maszynowej. Po czym spokojnie odjeżdżają. Podobne sytuacje w wielu miejscach w całej Europie to już niemal codzienność - tłumaczy lektor.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
bezpieczeństwo
Jak reagować na alerty i sygnały alarmowe? Oto instrukcje MSWiA
Społeczeństwo
Anna Bernhardt: Teraz jest bardzo ważne, żebyśmy wzorem Jerzego Giedroycia stali murem za Ukrainą
Społeczeństwo
Państwo w państwie. Czy można odebrać dziecko za niepełnosprawność?
Społeczeństwo
Starzyński od lat tonie w odchodach. Historia zaniedbań
Reklama
Reklama