Wyniki opublikowanego sondażu wskazują, że programy informacyjne emitowane w telewizji cieszą się coraz mniejszym zaufaniem odbiorców. 

W ocenie ankietowanych najbardziej na zaufanie zasługują programy informacyjne i publicystyczne telewizji Polsat i Polsat News. Odpowiedziało tak 38 proc. ankietowanych. Innego zdania jest 17 proc. ankietowanych.

Czytaj więcej

Poseł Lewicy nie chce transmisji z beatyfikacji w TVP. A z Parady Równości?

W przypadku TVN i TVN24 liczba ocen wiarygodnych wyniosła 36 proc. Negatywnie wiarygodność tych programów oceniło 27 proc.

Najwięcej negatywnych ocen pojawiło się w przypadku programów informacyjnych i publicystycznych TVP. Jako mało wiarygodne lub niewiarygodne uważa je 49 proc. ankietowanych. Programom Telewizji Polskiej ufa 25 proc. widzów.

Jak spadały notowania TVP

Na przestrzeni ostatnich lat gwałtownie spadła ocena programów informacyjnych Telewizji Polskiej. W 2012 roku za zaledwie 11 proc. ankietowanych uważało, że programy są niewiarygodne. W 2017 roku było to już 32 proc., a w 2019 roku 38 proc. Badanie przeprowadzone w tym roku pokazuje, że sądzi tak już niemal połowa ankietowanych.

Jednocześnie spada liczba osób, które programy TVP uważają za wiarygodne. W 2012 odpowiedziało tak 50 proc. respondentów. W 2017 roku 34 proc. osób uważało, że programy informacyjne Telewizji Polskiej są wiarygodne. Dwa lata później wskazało tak 31 proc. osób. W 2021 roku jest to rekordowo niskie 25 proc. 

Badanie przeprowadzono w dniach 16-26 sierpnia na grupie 1167 osób mieszkańców Polski.