W styczniu były agent CBA Tomasz Kaczmarek powiedział dziennikarzom "Superwizjera", że "Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik dawali mi jasny sygnał, że w trakcie mojej pracy mam sformułować pewne zdarzenia w taki sposób, aby wskazywać na to, że właścicielami" willi w Kazimierzu Dolnym są Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy".

Materiał skomentował rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. "Wersja wydarzeń przedstawiana obecnie w mediach przez Tomasza Kaczmarka jest nieprawdziwa, a złożone przez niego w grudniu 2019 r. zeznania są fałszywe. Są one sprzeczne nie tylko z wcześniejszymi zeznaniami składanymi pod groźbą odpowiedzialności karnej w prokuraturze oraz przed sądem, ale także z wielokrotnie prezentowaną przez niego publicznie wersją wydarzeń" - poinformował.

W związku z tym Mariusz Kamiński zwrócił się do Prokuratora Generalnego o odtajnienie materiałów ze śledztwa.

Dziś ukazały się na stronie CBA. Decyzję o ich publikacji podjął Prokurator Regionalny w Katowicach. 

Materiały ze śledztwa dotyczącego "willi w Kazimierzu Dolnym"

W 2019 r. Tomaszowi Kaczmarkowi, byłemu agentowi CBA a w latach 2011-2015 posłowi PiS, prokuratura w Białymstoku przedstawiła sześć zarzutów. Sprawa dotyczy m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Zarzuty dotyczą działalności w Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego Helper. Początkowo stowarzyszenie prowadziła żona Kaczmarka, potem on. W styczniu 2018 r. Kaczmarek zrezygnował z funkcji prezesa stowarzyszenia po tym, jak wojewoda warmińsko-mazurski po kontrolach finansowych wstrzymał finansowanie dwóch domów samopomocy prowadzonych przez stowarzyszenie.

Kaczmarek oceniał, że zarzuty to wymierzona w niego polityczna zemsta.