Agnieszka Janicka: Nie cwaniaczę

Jako kobieta musiałam sobie sama wszystko wychodzić i wydrapać. A to wszystko mnie wzmocniło, zbudowało. Bez tych przeszkód nie zaszłabym tak daleko. W tym sensie płeć mi pomogła – mówi Agnieszka Janicka, prawniczka.

Publikacja: 12.09.2023 11:14

Agnieszka Janicka (Clifford Chance)

Agnieszka Janicka (Clifford Chance)

Foto: Borys Skrzyński

Jako prawnik osiągnęła pani w zasadzie wszystko – jest pani partnerem zarządzającym jednej z największych i najbardziej renomowanych kancelarii w Polsce, doradza w najbardziej spektakularnych na rynku fuzjach i przejęciach, do tego kieruje Polskim Związkiem Pracodawców Prawniczych. Założę się, że niejeden mężczyzna zazdrości pani sukcesów – choć żaden się do tego nie przyzna. Czy płeć utrudniała pani karierę? A może przeciwnie, pomogła?

Pozostało 96% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Zamów w promocji 99 zł za pierwszy miesiąc, każdy kolejny w cenie 199 zł

Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.

ZUS
Rząd podwyższa składki ZUS dla mikroprzedsiębiorców w 2022 r.
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Prawo w Firmie
Nowy projekt rządu: pracownik bez szczepienia nie dostanie pensji
Prawo dla Ciebie
Wszystko o nowym roku szkolnym 2021/22: egzaminy, szczepienia i 300+
Prawo w Firmie
Jak rozliczyć subwencję z Polskiego Funduszu Rozwoju
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Nauczyciele
Reforma edukacji ministra Czarnka - kurator oceni jakość pracy szkoły
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej