Reklama

Kanada zakazuje produktów ze szkodliwymi tłuszczami trans

Kanada zakazała sprzedaży produktów spożywczych zawierających szkodliwe dla zdrowia tłuszcze trans. Występują one między innymi w margarynie i chipsach.

Aktualizacja: 18.09.2018 14:41 Publikacja: 18.09.2018 14:38

Kanada zakazuje produktów ze szkodliwymi tłuszczami trans

Foto: Bloomberg

ala

Kanada wprowadziła w tym tygodniu zakaz stosowania szkodliwych tłuszczów trans w produktach spożywczych. Dotyczy to zarówno wyrobów produkowanych w kraju, jak i importowanych oraz dań podawanych w restauracjach. Produkty, które wytworzono przed ustanowieniem nowych przepisów, będą stopniowo wycofywane z rynku i to będą ostatnie ich partie, które znajdą się w kanadyjskich sklepach. Rząd przewiduje, że całkowita eliminacja ich z rynku potrwa do 3 lat.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Przemysł spożywczy
Niemcy chcą walczyć z plagą otyłości. Co może pomóc?
Przemysł spożywczy
Podział Kraft Heinz. Buffett rozczarowany
Przemysł spożywczy
Szalony wzrost cen kawy potrwa nawet dwa lata
Przemysł spożywczy
Prezes Nestlé zwolniony przez romans z pracownicą. Koncern pogrąża się w kryzysie
Przemysł spożywczy
Japoński gigant alkoholowy stracił szefa. W tle kłopoty z narkotykami
Reklama
Reklama