Polityk wyniósł ozdobę z budynku i wyrzuci ją do kosza dokonując tym samym zniszczenia mienia - szkodę wyceniono na minimum 800 zł, przekazał sędzia Stoces. Na szkodę sumuje się wartość samego drzewka, ale także ozdób, które miały zostać wystawione na aukcję dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Te, które nie uległy zniszczeniu dalej zostaną przekazane na rzecz WOŚP.  

Jako iż mienie należało do sędziów ze Stowarzyszenia Iustitia i Themis wystąpili oni do dyrektora sądu o zabezpieczenie monitoringu z budynku. Sama prezes sądu, sędzia Marzena Stoces przekazała, że poseł powołał się na się interwencję poselską, argumentując swoje działanie. Stowarzyszenie zapowiada także złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. 

Czytaj więcej

"Będziesz pan wisiał". Sąd: Niedzielski nie powinien obawiać się Brauna

Sam Grzegorz Braun przekazał za pomocą mediów społecznościowych, że takie dekoracje nie powinny znaleźć się w gmachu sądu. 

Zachowanie posła skomentował sędzia Żurek - To jest po prostu przypadek kliniczny. Niszczenie czyjejś własności, jeszcze z jakimś ideologicznym zacięciem, przypomina mi czasy słusznie minione, powiedział w rozmowie z onet.pl. W budynku sądu doszło dziś do aktu wandalizmu. A dokonał go poseł, "wybraniec narodu", który jednak swoim majestatem reprezentuje Rzeczpospolitą Polską. A przynajmniej powinien. Uważam, że Komisja Etyki Poselskiej powinna się tą sprawą zająć z urzędu. Zaś właściwe służby powinny zbadać, czy nie doszło do przestępstwa - dodał sędzia.