Reklama

Polska nie zapłaci składki do Unii Europejskiej? Jest wniosek Ziobry

Podczas dzisiejszego posiedzenia rządu ministrowie Zbigniew Ziobro i Michał Wójcik zgłosili wniosek, by Rada Ministrów wystąpiła do Komisji Europejskiej o zawieszenie składki członkowskiej Polski do budżetu UE - informuje resort sprawiedliwości.

Publikacja: 26.04.2022 15:57

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz minister-członek Rady Ministrów

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz minister-członek Rady Ministrów Michał Wójcik

Foto: PAP/Rafał Guz

mat

Powodem mają być potrzeby związane z falą uchodźców, którzy po agresji Rosji na Ukrainę szukają schronienia w Polsce.

- Zdecydowaliśmy się poddać pod rozwagę wystąpienie do Komisji Europejskiej o skorzystanie z możliwości zawieszenia składki na czas niespotykanego w historii napływu prawie trzech milionów uchodźców do Polski. Mamy prawo wystąpić z takim wnioskiem w oparciu o traktaty unijne – powiedział minister Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konsumenci
Jest opinia rzecznika generalnego TSUE ws. WIBOR-u. Wstrząśnie bankami?
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Zawody prawnicze
Rząd zdecydował: nowa grupa zawodowa otrzyma przywilej noszenia togi
Sądy i trybunały
Rzecznik dyscyplinarny sędziów „na uchodźstwie”. Jak minister chce ominąć ustawę
Reklama
Reklama