W Toruniu trwają uroczystości związane z 28. rocznica powstania Radia Maryja.
W związku z przebytą operacją nie mógł w nich uczestniczyć prezes PiS Jarosław Kaczyński, napisał więc list do twórcy medium, redemptorysty Tadeusza Rydzyka.
Czytaj także: O. Rydzyk: Zamawiajcie po kilkanaście folderków
We wspomnianym liście Kaczyński zapewnia, że modli się w intencji Radia Maryja i jego twórcy, oraz wszystkich, którzy " na przestrzeni tylu lat wnosili wkład w to ważne dzieło".
"Wielkim darem" nazywa Kaczyński i samo radio, i przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami Rydzyka.
Nie szczędzi też słów uznania dla samego Rydzyka, który wedlug jego opinii również jest "darem od Boga".
"Bez jego śmiałej wyobraźni, klarownej myśli, hartu ducha i nieugiętej woli, ten wznoszący się ku niebu, jak gotyckie katedry, gmach nie zostałby wzniesiony” - pisze Kaczyński w liście cytowanym przez Wprost.pl.
Prezes PiS przyznał, że Zjednoczona Prawica zwycięstwo w dużej mierze zawdzięcza środowisku Radia Maryja i wprost podziękował za wsparcie.
Podkreślił, że dzięki temu Zjednoczona Prawica ma większość w Sejmie, ale przypomniał, że Polskę czeka "wiosenny bój wyborczy", do którego wyborcy powinni przystąpić "maksymalnie zmobilizowani".