Według portalu DoRzeczy.pl, dla którego przeprowadzono badanie, wynik 45 procent oznaczałby, że Prawo i Sprawiedliwość dalej posiadałoby większość w ławach poselskich - partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 254 mandaty.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska (w sondażu nie liczono jej wyniku razem z Nowoczesną w ramach Koalicji Obywatelskiej). Największa partia opozycyjna może liczyć na poparcie 23,9 procent ankietowanych.

Kolejne partie notują już wyniki jednocyfrowe. Na "podium" sondażu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej (8,1 proc.), wyprzedzając Polskie Stronnictwo Ludowe (7,4 proc.) i Kukiz'15 (6,9 proc.).

 

Pozostałe partie nie przekroczyły progu wyborczego. Wynik poniżej 5 proc. poparcia deklarujących oddanie głosu zanotowały Nowoczesna (4,1 proc.), Partia Razem (1,9 proc.) oraz Wolność (1,5 proc.). 1,2 proc. zadeklarowało głos na inną partię.

Badanie przeprowadzono w dniach 20-21 września 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.