Obchody rocznicy odzyskania niepodległości Andrzej rozpocznie o godz. 9.00, gdy weźmie udział we Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w trakcie której nastąpi zapalenie Świecy Niepodległości.

Po Mszy, na terenie Świątyni, odbędzie się symboliczna uroczystość odsłonięcia tabliczek przy dębach posadzonych dla upamiętnienia Ojców Niepodległości - informuje Kancelaria.

W południe prezydent będzie na pl. Piłsudskiego w Warszawie, gdzie hymnem państwowym rozpocznie się Uroczysta Odprawa Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Akcja "Niepodległa do hymnu" ma zasięg ogólnopaństwowy - Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi w kilkuset miejscach w Polsce i na świecie.

Po uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza Andrzej Duda weźmie udział w inauguracji "Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu". Prezydent udostępni też od 13:30 dla zwiedzających m.in. Salę Orderu Orła Białego w Pałacu Prezydenckim. Będzie też można zwiedzić Belweder.

Gdy o 14.00 z Ronda Dmowskiego ruszać będzie warszawski Marsz Niepodległości, na Zamku Królewskim odbędzie się uroczystość pośmiertnego nadania najwyższych polskich odznaczeń - Orderów Orła Białego 25 wybitnym Polakom zasłużonym dla polskiej niepodległości. Wśród odznaczonych będą m.in. Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski.

Prezydent ma też wziąć udział w tradycyjnym spotkaniu z udziałem zaproszonych gości i Korpusu Dyplomatycznego. W planach jest także wizyta w jednej z miejscowości, w której organizowane będą lokalne obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - czytamy na stronie Kancelarii.