Borys Budka został zapytany w Polsat News, czy jako premier kupiłby chińską szczepionkę przeciwko COVID-19. Jak powiedział lider Platformy Obywatelskiej, dopuściłby taką, gdyby została ona zbadana przez europejskie agencje. - Ja jako premier zawsze dbałbym o bezpieczeństwo moich rodaków. Szczepionka musiałaby być bezpieczna - zapewnił.

Szef PO odniósł się również do odejścia Fideszu Viktora Orbana z frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. - To, że Orban robi coś na pokaz, to jest jego sprawa. Po to mamy ekspertów, po to mamy Unię Europejską, Komisje Europejską i komisję leków dopuszczającą takie produkty, by przetestować, sprawdzić i zabezpieczyć się przed tym, by nic niepożądanego nie znalazło się w obrocie - ocenił Budka.

Mówiąc o szczepionkach Budka stwierdził, że „od rozmów o nich są eksperci i lekarze, nie kolejna PR-owska zagrywka prezydenta Dudy". - Lepiej żeby pozostał na tych nartach, niż żeby zajął się szczepionkami - zaznaczył. - Jeżeli rząd rzeczywiście chciałby zajmować się chińskimi szczepionkami, to powinien to robić w oparciu o ekspertów. Przypomnę, co przyniosły ostatnie rozmowy pana prezydenta i pana premiera. Pamiętamy ten pic z Antonowem, pamiętamy maseczki bez atestów, pamiętamy respiratory, które jeszcze nie dotarły do Polski. Jeśli chodzi o wiarygodność, to ta ekipa jest naprawdę na najniższym poziomie - dodał.

Zdaniem Borysa Budki Tomasz Zimoch, który we wtorek złożył rezygnację z członkostwa w Koalicji Obywatelskiej "już dawno był poza klubem”. - Myślałem, że bardziej rozumie sport jako komentator sportowy. Polityka jest grą drużynową. Jeżeli ktoś nie potrafi grać w drużynie, to sam stawia się poza nawias. Dla mnie ta sprawa jest zamknięta, podjął suwerenną decyzję. By zobaczyć jaka jest ocena wyborców, wystarczy wejść na jego profil na Facebooku. Myślę, że Tomasz Zimoch powinien otworzyć media społecznościowe i przeczytać co o takiej decyzji sądzą jego wyborcy - dodał przewodniczący PO - zaznaczył.

„A ja myślałem, że Borys Budka bardziej rozumie politykę” - odpowiedział przewodniczącemu PO Zimoch w mediach społecznościowych. „Borysie, boksuj się sam sobą. Nie ze zwykłym posłem” - napisał na Twitterze.

Budka w Polsat News stwierdził także, że „bardzo żałuję odejść” posłów, którzy opuści PO, ale jednocześnie dodał, że „każdy wybiera swoją drogę w polityce”. - Dziś jest czas by łączyć, budować wspólne projekty. Pokazaliśmy wspólnie z Lewicą, z Polskim Stronnictwem Ludowym, że tam, gdzie jest bitwa o wartości potrafimy mówić jednym głosem. Chociażby, kiedy walczyliśmy o państwa stację telewizyjną, by nie była poddana naciskom politycznym - stwierdził. - Pamiętam odejścia w zeszłych kadencjach, pamiętam powroty. Na nikogo się nie gniewam, a wyborcy sami oceniają tego typu ruchy - ocenił. 

Lider Platformy skomentował również sondaże, w których odnotowano wzrost poparcia dla Polski 2050, ugrupowania Szymona Hołowni i jednoczesny spadek poparcia dla KO. - Jestem maratończykiem, wiem doskonale jak prowadzić długie dystanse, długie biegi. Wiem, że jeżeli ktoś zacznie finiszować po 1/4 dystansu, to nie dobiegnie do mety. Ja trzymam kciuki za to, by opozycja miała jak największe notowania. Już teraz, wspólnie mamy ponad 60 proc. poparcia i trzeba szukać wspólnego mianownika. Kto w tym wyścigu będzie pierwszy, drugi, trzeci - to nie ma znaczenia, jeśli opozycja nie będzie potrafiła ze sobą współpracować - powiedział Budka. - Jako osoba doświadczona w polskiej polityce wiem, że współpraca jest konieczna w polskim systemie wyborczym. Dlatego nie pokuszę się nigdy o słowa krytyki wobec koleżanek i kolegów z opozycji. Powinniśmy szukać tego co łączy. Mam dobre zdanie o Szymonie Hołowni, pomimo, że podbierał gdzieś tam podbierał nam parlamentarzystów - zaznaczył.