Reklama

Budka: Myślałem, że Zimoch rozumie sport. Zimoch: Myślałem, że Budka rozumie politykę

- Myślałem, że bardziej rozumie sport jako komentator sportowy. Polityka jest grą drużynową. Jeżeli ktoś nie potrafi grać w drużynie, to sam stawia się poza nawias - powiedział lider PO Borys Budka, komentując rezygnację Tomasza Zimocha z członkostwa w Koalicji Obywatelskiej.

Aktualizacja: 04.03.2021 06:10 Publikacja: 03.03.2021 19:50

Budka: Myślałem, że Zimoch rozumie sport. Zimoch: Myślałem, że Budka rozumie politykę

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

adm, qm

Borys Budka został zapytany w Polsat News, czy jako premier kupiłby chińską szczepionkę przeciwko COVID-19. Jak powiedział lider Platformy Obywatelskiej, dopuściłby taką, gdyby została ona zbadana przez europejskie agencje. - Ja jako premier zawsze dbałbym o bezpieczeństwo moich rodaków. Szczepionka musiałaby być bezpieczna - zapewnił.

Szef PO odniósł się również do odejścia Fideszu Viktora Orbana z frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. - To, że Orban robi coś na pokaz, to jest jego sprawa. Po to mamy ekspertów, po to mamy Unię Europejską, Komisje Europejską i komisję leków dopuszczającą takie produkty, by przetestować, sprawdzić i zabezpieczyć się przed tym, by nic niepożądanego nie znalazło się w obrocie - ocenił Budka.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Lider zespołu, którego muzyk występuje w hitlerowskim mundurze, odznaczony
Polityka
Tusk ogłosił sukces. Bryłka: Bzdury, Polska nie została zwolniona z paktu migracyjnego
Polityka
PiS prowadzi w nowym sondażu. To jednak zły znak dla partii Kaczyńskiego
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Polityka
Działka pod CPK i spotkania polityków KO z przedstawicielami Dawtony. Co wiadomo?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama