Lider Porozumienia Jarosław Gowin jest z jednodniową wizytą we Francji, gdzie spotka się z ministrem gospodarki, finansów i odbudowy  Bruno Le Maire’em, przewodniczącym Senatu Gérardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią.

Wicepremier chce zaprezentować m.in. założenia Krajowego Planu Odbudowy.

Wizytę Gowina komentował były członek Porozumienia Adam Bielan. Ocenił, że "żaden minister nie powinien prowadzić polityki zagranicznej na własną rękę" i wyraził nadzieję, że wicepremier "raportuje" swoje poczynania premierowi.

Zdaniem Bielana najważniejsze obecnie jest znalezienie stabilnej większości, dzięki której zostanie przyjęty Krajowy Plan Odbudowy i ustawy, które pozwolą realizować Nowy Ład PiS.

Polityk powiedział, że nie uczestniczy w rozmowach Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską, ale wie, że partia Ziobry zgłasza zastrzeżenia wobec KPO. Uważa jednak, że z ratyfikacją Krajowego Planu Odbudowy w Sejmie problemu nie będzie.

Adam Bielan, najpierw zawieszony, a potem usunięty z Porozumienia Jarosława Gowina z powodu negowania jego przywództwa, uważa, że to on, wyrokiem sądu koleżeńskiego, pełni obowiązki prezesa partii do czasu wyborów władz.