- Mogę powiedzieć jasno, że Donald Tusk myśli o tym, aby zaangażować się w polską politykę i w Platformę bardziej - dodał Tomczyk, który nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie jaką formułę miałoby mieć to zaangażowanie.

- Tusk jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Ja bardzo się cieszę, że chce wspomóc opozycję, bo to nie jest proste w tej roli, w której jest teraz. On angażuje się w politykę międzynarodową - mówił jednocześnie szef klubu KO wskazując na funkcję sprawowaną dziś przez Tuska (jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej - EPP).

Dopytywany o rozmowę Tusk-Budka Tomczyk stwierdził, że "myśli, iż rozmawiali o formule zaangażowania się Tuska w politykę".

- Konstrukcja zaangażowania się Tuska w politykę zostanie wykuta między Borysem Budką a Donaldem Tuskiem - dodał.

- Wszystkie ręce na pokład. Bo dzisiaj te ręce są bardzo potrzebne. (Potrzebne jest) Doświadczenie Donalda Tuska, to jaką energię wykazał Rafał Trzaskowski w czasie kampanii - mówił też Tomczyk.

- Cieszę się, ze Donald Tusk jest zaangażowany w Platformę - stwierdził również. Jak dodał on sam "zaangażowanie Donalda Tuska na pewno ocenia pozytywnie".

Szef klubu KO mówił też, że każda partia potrzebuje czasem nowego impulsu. Zapowiedział w tym kontekście "akcję aktywizacyjną" pod nazwą "Kierunek przyszłość" w ramach której politycy Platformy Obywatelskiej mają odwiedzić każdy powiat w Polsce wracając - po czasie obostrzeń epidemicznych - do bezpośrednich kontaktów z wyborcami.