Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 14.08.2020 08:13 Publikacja: 13.08.2020 19:01
Tworzeniem urzędu do obsługi komisji ds. pedofilii zajmuje się jej przewodniczący Błażej Kmieciak, ale rozporządzenia wydaje Kancelaria Premiera
Foto: EAST NEWS, Piotr Molecki
W połowie lipca Sejm wybrał członków państwowej komisji ds. pedofilii. Wcześniej swoich przedstawicieli wskazali Senat, prezydent, premier i rzecznik praw dziecka. Tym samym skompletowany został organ, który ma zająć się m.in. wydawaniem postanowień o wpisie do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym i identyfikowaniem zaniedbań w wyjaśnianiu przypadków pedofilii.
By mógł przystąpić do działania, powstać musi jeszcze urząd obsługujący komisję. I by zdobyć w nim prace, będą wystarczały „elastyczne" kwalifikacje. Tak wynika z rozporządzenia, nad którym pracuje szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Prezydent Litwy Gitanas Nausėda opowiedział się za szybkim przyjęciem Ukrainy do Unii Europejskiej. – Nieco inac...
Na początku września sąd zarejestrował partię o nazwie łudząco podobnej do tej, mającej posłów w Sejmie – dowied...
– Rozsiewanie plotek oraz inspirowanie dziennikarzy do tego, by o nich rozmawiali, to sposób uprawiania polityki...
„Stany Zjednoczone i Europa muszą wspólnie zmusić Rosję do natychmiastowego zawieszenia broni. Dysponujemy wszys...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas