Czy Joe Biden leczy się na chorobę Parkinsona? Jest oświadczenie Białego Domu

W ciągu ostatniego roku lekarz specjalizujący się w chorobie Parkinsona odwiedził Biały Dom osiem razy – poinformował New York Times. Pojawiły się pytania o stan zdrowia prezydenta, który chce rządzić państwem przez kolejne pięć lat.

Publikacja: 08.07.2024 22:31

Prezydent USA Joe Biden

Prezydent USA Joe Biden

Foto: SAUL LOEB / AFP

Obawy, że prezydent może cierpieć na nieujawnioną chorobę, zwiększyły się od czasu debaty Bidena z republikaninem Donaldem Trumpem, która odbyła się 27 czerwca.

Neurolog specjalizujący się w zaburzeniach ruchowych w Białym Domu

„The New York Times” podał, że dzienniki odwiedzin Białego Domu pokazują, że dr Kevin Cannard, neurolog specjalizujący się w zaburzeniach ruchowych, który niedawno opublikował artykuł na temat choroby Parkinsona, od zeszłego lata do wiosny tego roku odwiedził Biały Dom osiem razy.

Czytaj więcej

Joe Biden nie rezygnuje. Demokraci mówią o "potwierdzeniu obaw"

Podczas odprawy dla mediów sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre odmówiła potwierdzenia wizyty Cannarda, twierdząc, że ze względów bezpieczeństwa chce uszanować prywatność wszystkich zaangażowanych w tę sprawę osób. Powiedziała też, że prezydent Joe Biden trzykrotnie odwiedził neurologa w związku z corocznymi badaniami lekarskimi. Zapewniła również, że ​​Biden nie jest leczony na chorobę Parkinsona.

Demokraci chcą zamienić Joe Bidena na Kamalę Harris

Jak informuje CNN, po debacie Joe Bidena z Donaldem Trumpem w czołowych kręgach Demokratów dyskusje zaczęły już skupiać się nie na tym, kto go zastąpi, a na tym, kto będzie kandydatem na wiceprezydenta w kampanii Kamali Harris.

Wielu bliskich współpracowników Joe Bidena jest sceptycznych, czy poradzi on sobie z kampanią reelekcyjną

Wciąż powiększająca się grupa czołowych urzędników partyjnych, agentów i darczyńców doszła do wniosku, że ​​ próby ratowania kampanii przez obecnego prezydenta nie przyniosą skutku. Wielu jego bliskich współpracowników jest sceptycznych, czy poradzi on sobie z kampanią reelekcyjną. Dlatego coraz więcej osób otwarcie twierdzi, że na najwyższe stanowisko w państwie powinna wystartować obecna wiceprezydent.

Obawy, że prezydent może cierpieć na nieujawnioną chorobę, zwiększyły się od czasu debaty Bidena z republikaninem Donaldem Trumpem, która odbyła się 27 czerwca.

Neurolog specjalizujący się w zaburzeniach ruchowych w Białym Domu

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Biden zapowiada powrót na szlak kampanii. "Wiemy, dokąd prowadzi nas Trump"
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Polityka
Nieoficjalnie. Obywatel Niemiec skazany na śmierć na Białorusi
Polityka
Ursula von der Leyen zapowiada korekty. "Wszyscy mamy poczucie, że UE potrzebuje zmian"
Polityka
Przemysław Wipler o zatrzymaniu Romanowskiego: Nie zostawia się kolegów
Polityka
Joe Biden coraz poważniej myśli o wycofaniu się. Demokraci: To kwestia czasu