- Tusk bardzo intensywnie rozpoczął ten tydzień od spotkań z koalicjantami - jest po rozmowach z liderką Inicjatywy Polskiej, liderem Nowoczesnej, liderami Zielonych. Tusk otwierał Platformę na różne środowiska - PO była formacją bardzo szeroką. Z jednej strony był pan minister Bartosz Arłukowicz, z drugiej strony pan minister Jarosław Gowin. Jestem spokojny o relacje z koalicjantami - zapewniał Kierwiński.

- Personalia nie są tutaj najważniejsze. Mamy konkretną robotę do zrobienia, na tym koncentruje się Donald Tusk - tak Kierwiński odpowiedział na pytanie, czy Tusk zmieni przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej (rolę tę pełni obecnie Cezary Tomczyk, który był szefem kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego - red.).

- Najważniejsze jest decydujące starcie i pokonanie PiS-u w wyborach, kiedykolwiek by te wybory były. PiS sypie się na naszych oczach - trzeba być gotowym w każdym momencie - przekonywał.

A czy Rafał Trzaskowski zaprosił Donalda Tuska na "Campus Polska"?

- Tusk w ostatnim czasie wielokrotnie rozmawiał z Rafałem Trzaskowskim. Skoro mówi, że czuje się zaproszony, to znaczy, że takie zaproszenie zostało sformułowane - stwierdził Kierwiński.

- Tusk pełniąc obowiązki wypełnia kadencję Borysa Budki. Ta kadencja może trwać jeszcze maksymalnie dwa i pół roku - tak Kierwiński odpowiedział na pytanie kiedy Platforma zorganizuje wybory nowego przewodniczącego.

- Mandat Tuska jest demokratyczny i bardzo silny. Donald Tusk został wybrany jednogłośnie przez Radę Krajową PO. Wszystko to odbywało się w zgodzie ze statutem Platformy Obywatelskiej - podkreślił Kierwiński. - Nikt chyba nie może mieć wątpliwości, że jest to mandat bardzo, bardzo mocny.