We wtorek Kim, wraz z żoną i córką, uczestniczył w bankiecie wydanym z okazji 75. rocznicy utworzenia północnokoreańskiej armii.

- Dla wzmocnienia i rozwoju naszych sił zbrojnych, podwójmy nasze wysiłki i zróbmy więcej dla pomyślnego rozwoju naszej socjalistycznej ojczyzny - mówił Kim Dzong Un w czasie bankietu. Jego wypowiedź cytuje agencja KCNA.

Czytaj więcej

Broń atomowa finansowana z kryptowalut. Kim Dzong Un osiągnął rekordowe wpływy

Dzień wcześniej Kim Dzong Un wezwał do intensyfikacji ćwiczeń wojskowych i wzmocnienia gotowości bojowej północnokoreańskiej armii.

KCNA pisze też w środę o przywództwie Kima w czasie ubiegłorocznych ćwiczeń wojskowych, w tym dużych ćwiczeniach północnokoreańskiego lotnictwa.

W środę, o 1 nad ranem, nad Pjongjangiem przeleciał oświetlony samolot

Zdjęcia satelitarne wskazują, że od miesięcy żołnierze Korei Północnej przygotowują się do dużej parady wojskowej, która ma odbyć się w tym tygodniu.

Takie parady odbywają się najczęściej w centrum Pjongjangu, na placu Kim Ir Sena (Kim Il Sunga) i są często okazją do pokazania światu nowego północnokoreańskiego uzbrojenia, w tym pocisków balistycznych zdolnych przenosić głowice atomowe.

W środę, o 1 nad ranem, nad Pjongjangiem przeleciał oświetlony samolot, a z placu dobiegały dźwięki muzyki, co wskazuje, że parada odbędzie się w najbliższych dniach - podaje serwis NK News.